Naujienos

Vyriausybės kanclerė: Japonijos parama Ukrainai – vienas įrodymų, kad esame bendramintės, tų pačių vertybių šalys

Naujienos

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė aptarė praktinį Lietuvos ir Japonijos strateginės partnerystės įgyvendinimą su Vilniuje viešinčiu Japonijos Tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) vykdančiuoju direktoriumi Masayuki Tanimoto ir šalies Ekonomikos, prekybos ir pramonės ministerijos delegacija bei Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje Tetsu Ozaki.

„Lietuva labai vertina Japonijos paramą Ukrainai, kuri yra vienas įrodymų, kad esame bendramintės šalys, vienijamos tų pačių vertybių ir jaučiamos pareigos ginti taisyklėmis grįstą pasaulį. Didžiuojamės Lietuvos ir Japonijos strategine partneryste, kaip valstybė esame atviri, lankstūs ir siekiantys vis naujų sričių jos praktiniam įgyvendinimui – nuo energetikos iki gyvybės mokslų bei kitų sričių, kuriose matome didelį potencialą abipusiškai naudingam mūsų šalių bendradarbiavimui“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Vyriausybės kanclerė pažymėjo 2023 m. Lietuvos Vyriausybės patvirtintą Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategiją bei Lietuvos-Japonijos strateginės partnerystės įgyvendinimo veiksmų planą – tai nuoseklūs Lietuvos žingsniai, stiprinant šalių ryšius ir siekiant dar glaudesnių santykių saugumo, ekonomikos, mokslo ir verslo partnerysčių srityse.

JBIC investicijos Baltijos regione ir Lietuvoje – itin vertinamos ir laukiamos, savo ruožtu Lietuva pasižymi augančiais pažangios ekonomikos sektoriais, atvirais ir imliais partnerystei su Japonija, sakė G. Balčytytė.

Reikšminga ir tai, kad Japonija šiemet tampa ir Trijų jūrų iniciatyvos strategine partnere, tai svarbu siekiant tolimesnio demokratinių regiono šalių artėjimo, kalbėta susitikime.

Daug dėmesio jame skirta ir paramai Ukrainai – Vyriausybės kanclerė įvardijo Lietuvos vykdomus ir jau užbaigtus dvišalius atstatymo projektus, inicijuojamą nuo karo nukentėjusių asmenų reabilitacijos ir reintegracijos programą, kitas paramos sritis ir sėkmingą nuo karo pasitraukusių asmenų priėmimą šalyje.

Ukrainos atstatymas itin prasmingas ir galimas jau dabar, todėl Lietuva kviečia į šį procesą įsitraukti ir kitas bendramintes partneres, taip pat ir Japoniją.

Susitikime pabrėžta, kad demokratinės šalys kaip Lietuva ir Japonija turi kartu ieškoti būdų, kaip didinti atsparumą autoritarinių režimų spaudimui, taip pat ir ekonominės prievartos veiksmams.

Šaltinis: lrv.lt