Naujienos

Premjerė susitiko su Japonijos ūkio, prekybos ir pramonės ministru bei Lietuvos-Japonijos draugystės parlamentinės grupės nariais

Naujienos

Data

2022 10 28

Įvertinimas

Paskutinę oficialaus vizito Japonijoje dieną Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė aptarė dvišalio ekonominio bendradarbiavimo kryptis ir partnerystės galimybes Ukrainos atstatymo procese su Japonijos ūkio, prekybos ir pramonės ministru Yasutoshi Nishimura, o taip pat susitiko su Lietuvos ir Japonijos draugystės parlamentinės lygos pirmininku Hirofumi Nakasone bei parlamentarų grupe, su kuriais kalbėjosi abiem valstybėms svarbiais saugumo, Rusijos karo Ukrainoje, dvišalių ryšių klausimais.

„Lietuva yra atvira, į inovacijas orientuota ekonomika, turinti daug gabių žmonių, labai vertinanti bendramintes partneres Indijos-Ramiojo vandenyno regione, o taip pat strateginę partnerę Japoniją. Matome didelį potencialą lazerių, robotikos, dirbtinio intelekto, gyvybės mokslų, medicinos ir genetikos tyrimų, o taip pat žemės ūkio pramonės ir kituose sektoriuose – visa tai yra sritys, kuriose Lietuvos įmonės turi solidų įdirbį ir kuriose galėtume dar glaudžiau bendradarbiauti su Japonija“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad Lietuva teikia didelę reikšmę šią savaitę kartu su Japonijos premjeru Fumio Kishida patvirtintam šalių strateginės partnerystės dokumentui ir dės pastangas palankių sąlygų diegimui, jog ji būtų įgyvendinta praktiškai.

Susitikime su Lietuvos ir Japonijos draugystės parlamentine grupe Ministrė Pirmininkė padėkojo H. Nakasone už asmeninį indėlį jau ne vienerius metus puoselėjant dvišalius santykius ir parlamentinius ryšius, aptarė šalims aktualius klausimus.

„Įgyvendinant mūsų strateginę partnerystę svarbus vaidmuo tenka tarpparlamentiniams ryšiams, džiaugiuosi, kad jie gyvybingi ir dėkoju už pastangas artinti Lietuvą ir Japoniją – geografiškai tolimas, tačiau tokiomis pat demokratinėmis vertybėmis tikinčias šalis“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Susitikimo dalyviai kalbėjosi šalių ekonominio bendradarbiavimo plėtros galimybių tema, aptarė saugumo iššūkius Europoje bei Indijos ir Ramiojo vandenynų regione, Rusijos karą prieš Ukrainą ir paramą pastarajai – būtinybę nepavargti remiant ukrainiečių kovą, kuria ginama jų šalis ir demokratijos, teisės viršenybės principai, aptartas ir Rusijos vykdomas šantažas energetinio ir maisto saugumo, branduolinės grėsmės pagrindu.

Premjerė I. Šimonytė akcentavo, jog Lietuva mato Rusiją kaip ilgalaikę grėsmę, pažymėjo Didžiojo septyneto (G7) šalių pozicijos svarbą, o kartu ir didelę Japonijos balso reikšmę.

Baigdama vizitą Japonijoje šiandien premjerė davė interviu Japonijos nacionaliniam transliuotojui NHK, dienraščiams „Mainichi Shimbun“, „Nikkei“, dalyvavo Japonijos užsienio korespondentų klubo FCCJ spaudos konferencijoje.

Šaltinis: lrv.lt