Naujienos

Premjerė „Sidabrinės gervės“ ceremonijoje: Lietuvos kinas ne tik auga pats, bet augina ir mus visus

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo XV-ųjų Nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonijoje, kuri vyko Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų salėje.

„Šiandien ir vėl galime džiaugtis, kad kūrėjų kantrybė, atkaklumas ir begalinis tikėjimas kūrybos prasme subrandino naujus vaisius“, – sveikindama kino bendruomenės narius ir jų artimuosius sakė premjerė.

Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad Lietuvos kinas ne tik auga pats, bet augina ir mus visus, kalbėdamas apie dalykus, kurie yra sudėtingi, kartais labai nepatogūs, priversdamas mus mąstyti ir permąstyti.

„Labai smagu, kad pastaruoju metu kaip iš gausybės rago pasipylę mūsų kino kūrėjų pripažinimo tarptautinėje erdvėje ženklai ne tik leidžia mums didžiuotis, džiaugtis, būti dalimi Jūsų šlovės, bet ir stiprina mus kaip valstybę. Ačiū Jums už tai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ministrė Pirmininkė įteikė Sidabrinės gervės apdovanojimą Marijai Kavtaradzei, pripažintai geriausia metų režisiere už filmą „Tu man nieko neprimeni“.

Nacionaliniai kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė” – ilgiausią ir turtingiausią istoriją turintys lietuviško kino apdovanojimai, startavę 2008 metais. Šiemet apdovanojimus įgyvendina Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA kartu su Lietuvos kino centru.

Šaltinis: lrv.lt