Naujienos

Premjerė pasveikino Vilniuje vykstančią tarptautinę Ukrainos kultūros sektoriaus atkūrimo konferenciją

Naujienos

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį tarė renginio atidarymo žodį Vilniuje prasidėjusioje tarptautinėje konferencijoje „Ukrainos kultūros sektoriaus atkūrimo link“. Konferenciją rengia Lietuva, bendradarbiaudama su Ukraina ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO).

Kaip sakytoje kalboje pažymėjo premjerė, brutalaus, nepateisinamo ir neišprovokuoto Rusijos karo taikinys yra ne tik Ukrainos suverenitetas bei teritorija – Rusija atvirai mėgina sunaikinti ir ukrainiečių identitetą.

„Sakoma, jog kai prabyla ginklai, mūzos nutyla. Tačiau ukrainiečių balsu jos kalba ypač garsiai ir aiškiai visiems pasaulio žmonėms, kurie brangina laisvę, žmogaus gyvybę ir orumą. Kartu turime siekti, kad šis balsas būtų girdimas dar garsiau ir plačiau“, – sakė Ministrė Pirmininkė.

„Todėl tęsdami ir spartindami paramą Ukrainos gynybai – padėdami viskuo, ko reikia pergalei, turime padėti Ukrainai ir apsaugoti jos kultūrinį paveldą ir kultūrinį gyvenimą“, – pridūrė premjerė.

Sveikindama konferencijos dalyvius Vyriausybės vadovė palinkėjo, jog šis renginys paskatintų sutelktą veikimą Ukrainos kultūros apsaugojimo labui – šalies dabarčiai, ateities kartoms ir pasaulio praturtinimui.

Vilniuje vykstančios konferencijos tikslas – didinti informuotumą apie Rusijos sukelto karo poveikį Ukrainos kultūros sektoriui, išryškinti kultūros svarbą šalies atkūrimui, įtvirtinti tarptautinę paramą Ukrainos stabilizavimui ir atsigavimui nuo karo padarinių, įskaitant neatidėliotiną pagalbą konkrečioms kultūros sritims bei labiausiai nukentėjusiems Ukrainos regionams.

Konferencija subūrė iki 200 dalyvių iš įvairių pasaulio šalių (Belgijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Ispanijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Rumunijos, Slovakijos, Švedijos, Šveicarijos, Ukrainos, Vokietijos ir kt.), remiančių karo alinamą Ukrainą – vyriausybių atstovus, kultūros ministrus, tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų narius, ekspertus.

Šaltinis: lrv.lt