Naujienos

M. K. Čiurlionis įdomus ne tik Lietuvoje – juo domisi ir Tokijo Vakarų meno muziejus

Naujienos

Gegužės 8 d. Vyriausybės rūmuose viešėjo Tokijuje įsikūrusio Nacionalinio Vakarų meno muziejaus atstovų delegacija. Jos vizito tikslas – aptarti galimybes pristatyti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą Tekančios saulės šalyje, švenčiant M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines. Japonų delegacijai vadovavo muziejaus generalinis direktorius Masayuki Tanaka. Su svečiais iš Japonijos susitiko Ministrės Pirmininkės patarėja kultūros klausimais, M. K. Čiurlionio vardo ir kūrybos paveldo įprasminimo ir sklaidos tarpinstitucinės darbo grupės vadovė dr. Gabrielė Žaidytė, M. K. Čiurlionio vardo ir kūrybos paveldo įprasminimo ir sklaidos komisijos narys, kultūros istorijos profesorius Rimvydas Laužikas, tarpinstitucinės darbo grupės narys, kompozitorius Matas Drukteinis, Lietuvos kultūros instituto direktorė dr. Julija Reklaitė.

Delegacijos dalyviams buvo pristatytas M. K. Čiurlionio 150-ojo jubiliejaus minėjimo programos projektas, į kurį įtraukta per šimtą trisdešimt kūrybinių veiklų ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje bei kitose valstybėse. Vienas iš programos tikslų – kad menininko kūrybai skirti renginiai, koncertai, parodos vyktų ne tik didžiuosiuose miestuose, bet pasklistų ir po įvairius šalies regionus. Tikimasi, kad šią programą puoš iškilminga M. K. Čiurlionio jubiliejaus minėjimo savaitė, nauji menininkui skirti įvairiakalbiai tekstai, edukacinės programos moksleiviams, bendruomeninę dvasią, kuria taip tikėjo kūrėjas, atskleidžiantys ir stiprinantys renginiai.

Siekiama, kad unikalaus Lietuvos menininko vardas ir kūryba skambėtų visame pasaulyje, todėl į programą įtraukti ir tokie M. K. Čiurlionio vizijas primenantys projektai kaip jo kūrinio skambesys pasauliui iš tarptautinės kosminės stoties.

„Kultūros istorija liudija, kad Japonija jau nuo praeito amžiaus septintojo dešimtmečio domėjosi M. K. Čiurlionio kūryba. Muzikologo profesoriaus Ichiro Kato iniciatyva suburta M. K. Čiurlionio draugija anuomet rengė pirmąsias muzikos perklausas ir reprodukcijų parodas. Vėliau M. K. Čiurlionis Japonijoje suskambo savo muzikos garsais ir spalvų palete, tad tikimės, kad švenčiant jubiliejų Japonijoje M. K. Čiurlionio kūryba naujai atsiskleis jo gerbėjams ir jų ratas plėsis“, – sakė Ministrės Pirmininkės patarėja kultūros klausimais, tarpinstitucinės darbo grupės vadovė dr. G. Žaidytė.

M. K. Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių minėjimo nacionaliniu ir tarptautiniu mastu programos projektas gegužę bus tobulinamas ir derinamas su suinteresuotomis institucijomis, o vėliau teikiamas Lietuvos Respublikos Vyriausybei pritarti. Su šios programos priemonių planu bus galima susipažinti birželį.

Šaltinis: lrv.lt