Naujienos

Susitikime su Japonijos garbės konsulais Vyriausybės kanclerė padėkojo už dvišalių ryšių stiprinimą ir Japonijos solidarumą su Ukraina

Naujienos

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė Vyriausybės rūmuose priėmė Japonijos-Lietuvos draugystės asociacijos (JALFA) narius ir Lietuvos garbės konsulus Japonijoje. Vyriausybės kanclerė padėkojo delegacijos nariams už indėlį stiprinant Lietuvos ir Japonijos ryšius ir prisidedant prie praktinio šalių strateginės partnerystės įgyvendinimo. Susitikime kalbėtasi apie ekonominį, kultūrinį bendradarbiavimą, paramą Ukrainai, solidarumo svarbą ginant taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką ir demokratijų atsparumo didinimą.

„Kaip valstybė, kuriai ukrainiečių skausmas yra labai artimas ir savas, esame dėkingi Japonijai už tvirtą laikyseną Rusijos brutalaus karo atžvilgiu ir paramą Ukrainai. Autoritarinių režimų interesas – pasaulis, kuriame dominuoja jėga, o ne taisyklės. Agresija negali tapti naująja norma, nes tai įvyktų visų mūsų, demokratijų, saugumo sąskaita“, – sakė G. Balčytytė.

Aptariant demokratijų atsparumo svarbą, Vyriausybės kanclerė akcentavo Rusijos pasitelkiamą minkštąją galią ir dezinformaciją, kuriomis taikomasi į demokratinio pasaulio visuomenes, jų solidarumą su Ukraina, siekį kelti nepasitikėjimą institucijomis ir vidinį susipriešinimą piliečiams jautriais klausimais, politikos ir kultūros sąryšį autoritarinių režimų šalyse.

Lietuva nuo 2022 m. vasaros prisideda prie Ukrainos atstatymo ir yra sėkmingai užbaigusi jau ne vieną dvišalį projektą, orientuotą į civilinę, socialinę infrastruktūrą. Ir ateityje išliksianti aktyvi Ukrainos atstatymo ir atsigavimo procese, Lietuva kviečia visas bendramintes partneres šioje srityje bendradarbiauti, sakė G. Balčytytė, pažymėdama Lietuvos centrinės projektų valdymo agentūros ekspertinę patirtį įgyvendinant įvairius civilinės infrastruktūros atkūrimo projektus.

Susitikime taip pat aptartos Lietuvos ir Japonijos ekonominio bendradarbiavimo galimybės, ypač perspektyvios gyvybės mokslų, aukštųjų technologijų, technologinių įrenginių ir automatizuotų sistemų pramonės, energetikos ir kitose srityse, kuriose šalys pasižymi stiprybėmis.

Praėjusių metų gegužę Vyriausybė patvirtino Lietuvos–Japonijos strateginės partnerystės įgyvendinimo veiksmų planą 2023–2025 m., kuriame dalyvauja platus vyriausybinių įstaigų ir įmonių ratas. Tai – pagrindas auginti šalių partnerystę, sakė Vyriausybės kanclerė.

Susitikime kalbėtasi ir apie būsimą pasaulinę EXPO 2025 parodą Osakoje.

G. Balčytytė susitikime išsakė padėką JALFA nariams už nuolatinę pagalbą plėtojant kultūrinius mainus tarp šalių, garbės konsului Shigehiro Komaru – už sausį atidarytus Lietuvos namus Japonijoje, pirmąją mūsų šaliai skirta ekspoziciją, o taip pat pirmųjų tiesioginių skrydžių tarp Tokijo ir Vilniaus įgyvendinimą, išreikšdama lūkestį, kad ateityje galimybių plėsti šalių saitus tik daugės. Kanclerė paminėjo vystomų prekybinių santykių su Japonijos Gifu ir Hokkaido prefektūromis svarbą, pažymėdama svarų garbės konsulų indėlį.

Šaltinis: lrv.lt