Naujienos

Iš žemės drebėjimo paveiktos Turkijos grįžusiai Lietuvos paieškos ir gelbėtojų komandai įteiktos padėkos, aptarta misijos patirtis ir ateities perspektyvos

Naujienos

Data

2023 02 27

Įvertinimas

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė vasario 27 d., pirmadienį, susitiko su iš žemės drebėjimo nuniokotos Turkijos sugrįžusiais Lietuvos paieškos ir gelbėjimo komandos nariais, kuriems padėkojo už dalyvavimą didelės svarbos misijoje. Kartu su šios komandos nariais ir Nacionalinio krizių valdymo centro atstovais Vyriausybės kanclerė aptarė misijos Turkijoje ypatumus, iššūkius ir galimybes pritaikyti įgytą patirtį ateityje, plėtojant Lietuvos įgūdžius tarptautinės pagalbos teikimo ir reagavimo į krizes srityje.

„Ačiū už Jūsų gerą valią padėti ištiktiems nelaimės Turkijoje ir sveikinu tapus pirmosios Lietuvos tarptautinės paieškos ir gelbėjimo komandos dalimi. Jūsų ryžtas, patirtis ir profesionalumas, be kurių ši misija nebūtų įmanoma, leidžia Jumis didžiuotis ir įrodo mūsų šalies kompetenciją imtis sudėtingų, plataus masto užduočių“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė, įteikusi paieškos ir gelbėjimo komandos nariams Vyriausybės padėkas.

Ši misija taip pat primena, jog Lietuva yra atsakinga tarptautinės bendruomenės narė, o šalies institucijos ir ypatingomis sąlygomis geba reaguoti greitai ir veikti darniai bei koordinuotai, pridūrė kanclerė. Kaip pažymėta susitikime, visi šios misijos dalyviai buvo savanoriai, tad pabrėžtinas Lietuvos specialistų noras įsitraukti į tarptautines pagalbos teikimo misijas.

Lietuvos paieškos ir gelbėjimo komandą Turkijoje sudarė 42 nariai, dirbę aštuoniose nelaimės vietose, bendradarbiavę teikiant pagalbą ir likviduojant žemės drebėjimo padarinius su aštuonių kitų valstybių komandomis.

Susitikime Vyriausybėje tarptautinės pagalbos teikimo komandos vadovas Gediminas Šukšta pristatė įvykusios misijos paveikslą, aptarti iššūkiai Lietuvai pirmą kartą dalyvaujant tokio pobūdžio tarptautinės pagalbos teikimo veiksmuose, pasidalinta rekomendacijomis siekiant plėsti Lietuvos gebėjimus reagavimo į krizes atvejais. Susitikimo dalyviai diskutavo, ko reikia, kad ateities misijoms būtų dar geriau pasirengta organizaciškai ir teisiškai.

Tarpinstitucinio koordinavimo vaidmenį telkiant paramos skyrimą atliko Nacionalinis krizių valdymo centras, nuo šių metų pradžios tapęs svarbiausia operacinio lygmens institucija, vykdanti nuolatinę grėsmių šalies saugumui stebėseną ir analizę. 

Šaltinis: lrv.lt