Naujienos

Premjerė susitiko su Vokietijos Meklenburgo – Priešakinės Pomeranijos Ministre Pirmininke

Naujienos

Data

2023 04 19

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė balandžio 19 d., trečiadienį, susitiko su Vokietijos Meklenburgo – Priešakinės Pomeranijos Ministre Pirmininke Manuela Schwesig, su kuria aptarė Lietuvos ir šios Vokietijos federalinės žemės bendradarbiavimą bei jo plėtros galimybes, paramą nuo Rusijos karinės agresijos besiginančiai Ukrainai ir dėl karo šalį palikusiems Ukrainos gyventojams.

„Rusijai tęsiant karą prieš Ukrainą ir mums bendras demokratines vertybes, mūsų atsakas į autokratų agresiją ir bauginimus turi būti strateginės nepriklausomybės įtvirtinimas nuo tų, kurie nesilaiko jokių taisyklių. Todėl demokratinėms sąjungininkėms kaip Lietuva ir Vokietija ypatingai svarbu gilinti tarpusavio ryšius ir bendradarbiavimą saugumo, energetikos bei kitose aktualiose srityse“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Didelė dalis šiuo metu Lietuvoje dislokuotų Vokietijos kariuomenės rotacinių pajėgų yra atvykę iš Meklenburgo – Priešakinės Pomeranijos žemės. Kaip pažymėjo Vyriausybės vadovė, Lietuva daug investuoja į priimančiosios šalies paramą bei yra pasirengusi ir toliau gerinti sąlygas šalyje esantiems sąjungininkų kariams.

Demokratinėms šalims būtina siekti energetinės nepriklausomybės nuo autokratinių režimų ir nekartoti praeities klaidų, kuriomis buvo „Nord Stream“ projektai, pažymėjo susitikimo šalys. Todėl alternatyvių apsirūpinimo dujomis kelių infrastruktūros kūrimas bei atsinaujinančių šaltinių energetikos vystymas, įgyvendinamas ir Meklenburgo – Priešakinės Pomeranijos žemėje, yra svarbus saugumo aspektu, o žaliasis ES kursas yra ne tik klimato kaitos, bet ir geopolitinis klausimas.

Taip pat susitikime akcentuota Lietuvos patirtis vystant suskystintų gamtinių dujų infrastruktūrą, kuria, esant poreikiui, Lietuva yra pasiruošusi dalintis.

Šaltinis: lrv.lt