Naujienos

Vyriausybės vicekancleris susitiko su Korėjos Respublikos specialiuoju pasiuntiniu Noh Jung Kwak

Naujienos

Data

2023 10 13

Įvertinimas

Vyriausybės kanclerės pirmasis pavaduotojas Rolandas Kriščiūnas penktadienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu Korėjos Respublikos specialiuoju pasiuntiniu Noh Jung Kwak ir SK įmonių grupės –  vienos iš lyderių pasaulinėje puslaidininkių gamyboje – delegacija. Susitikime aptartas dvišalio ekonominio bendradarbiavimo skatinimas bei pristatyta Korėjos Respublikos kandidatūra rengti EXPO 2030 parodą.

„Korėjos Respublika yra svarbi bendramintė partnerė Lietuvai, tai rodo ir reikšminga jos vieta šiemet patvirtintoje mūsų Indijos-Ramiojo vandenynų strategijoje, ir prieš dvejus metus Seule įvykęs Lietuvos ambasados atidarymas. Sveikiname Korėjos Respublikos sprendimą atidaryti ambasadą Vilniuje, laukiame jos veiklos pradžios ir neabejojame dideliu tolesnio bendradarbiavimo potencialu“, – sakė R. Kriščiūnas.

Matome Lietuvos siekio diversifikuoti eksporto rinkas pasiteisinimą ir Korėjos Respublika yra ženkli šios sėkmės dalis – išaugusi dvišalė prekyba, plėtojami kontaktai tarp įmonių džiugina ir esame atviri naujoms partnerystėms, pažymėta susitikime.

SK įmonių grupės veiklos sritys sutampa su Lietuvos prioritetu vystyti aukštąsias technologijas, todėl šis vizitas Lietuvoje, tikimės, bus rezultatyvus verslo ryšiams plėtoti, pridūrė Vyriausybės vicekancleris R. Kriščiūnas. Savo ruožtu Vyriausybė visuomet yra pasiruošusi įsiklausyti ir užtikrinti, kad sąlygos investicijų, mokslo ir inovacijų bendradarbiavimo srityse būtų kuo palankesnės.

Susitikime taip pat pristatyta Busano miesto kandidatūra rengti EXPO 2030 parodą. Kaip akcentavo Vyriausybės vicekancleris, aktyvios Korėjos Respublikos pastangos keliant kandidatūrą, pavyzdinė verslo ir šalies Vyriausybės partnerystė jau dabar prasmingai prisidėjo prie intensyvesnių Lietuvos ir Korėjos Respublikos ryšių bei dialogo.

Šaltinis: lrv.lt