Naujienos

Vyriausybės vadovė sveikina Nyderlandus nacionalinės šventės proga

Naujienos

Data

2023 04 27

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai sveikina Nyderlandus nacionalinės šventės proga.

„Priimkite pačius nuoširdžiausius Vyriausybės ir Lietuvos žmonių sveikinimus Jūsų šalies nacionalinės šventės – Karaliaus dienos – proga. Linkiu Nyderlandų žmonėms visokeriopos sėkmės, klestėjimo ir gerovės. Džiaugiamės mūsų šalių draugyste ir glaudžiu bendradarbiavimu Aljanse. Nyderlandų indėlis į NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje rodo tvirtą Nyderlandų ir Aljanso įsipareigojimą ginti mūsų bendras vertybes. Tikiuosi, kad liepos mėnesį Vilniuje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime bus priimti svarbūs sprendimai dėl NATO rytinio flango saugumo didinimo ir Ukrainos ateities NATO, ir tai dar labiau sustiprins šią organizaciją.

Sukrečiančios ir žiaurios Rusijos invazijos į Ukrainą akivaizdoje privalu išlaikyti vienybę ir tęsti paramą Ukrainai iki pat jos pergalės. Ukraina kovoja už save ir Europos ateitį, labai svarbu, kad visi atsakingi už Rusijos karą prieš Ukrainą būtų patraukti atsakomybėn, įsteigiant Specialųjį tribunolą agresijos nusikaltimams tirti.

Lietuva labai vertina Nyderlandų principingą poziciją remiant Ukrainą ir jos žmones. Veikdami išvien mes galime daug daugiau pasiekti. Nors mes – ES ir Vakarų demokratinės šalys – jau esame nemažai nuveikę Ukrainos labui, tačiau labai svarbu toliau tęsti spaudimą ir taikyti kuo griežtesnes sankcijas V. Putino ir jo bendrininko A. Lukašenkos režimams, siekiant taikos ir stabilumo regione.

Tikime, kad kuo anksčiau pradėjus derybas su Ukraina dėl jos narystės ES, šiai karo nuvargintai šaliai būtų suteiktas labai reikalingas atkūrimo ir ilgalaikių reformų planas, o jos žmonės gautų patikinimą, kad tikrai laikome juos neatsiejama Europos šeimos dalimi“, – teigia Vyriausybės vadovė.

Šaltinis: lrv.lt