Naujienos

Vyriausybės vadovė sveikina Moldovą Nepriklausomybės dienos proga

Naujienos

Data

2022 08 27

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai sveikina Moldovą Nepriklausomybės dienos proga.
 
„Norėčiau padėkoti Jums už sveikinimą šiais metais minimų Lietuvos ir Moldovos Respublikos diplomatinių santykių 30-mečio proga. Iš tiesų, mūsų dvišaliai santykiai puikūs, ir esu tikra, kad bendromis pastangomis jie ir toliau stiprės“, – sakoma Vyriausybės vadovės laiške Moldovos premjerei Natalijai Gavrilitai.   

„Taip pat leiskite dar kartą padėkoti už šiltą priėmimą man lankantis Moldovoje praėjusiais metais. Maloniai prisimindama šį susitikimą, tikiuosi, kad suteiksite galimybę pasveikinti Jus, ponia Ministre Pirmininke, čia, Lietuvoje. Esu tikra, kad drauge mes galime dar daugiau padaryti siekiant sustiprinti mūsų šalių bendradarbiavimą ir žmonių ryšius.

Tai, kad Moldovai buvo suteiktas Europos Sąjungos kandidatės statusas, suteikia naują impulsą tiek šaliai įgyvendinant reformas, tiek vystant dvišalį bendradarbiavimą. Noriu Jus patikinti, kad Moldova gali tikėtis nuoširdžios Lietuvos paramos šaliai žengiant europinės integracijos keliu ir siekiant kuo anksčiau pradėti derybas dėl Europos Sąjungos narystės.

Ukrainai didvyriškai kovojant už savo laisvę ir pasaulinę saugumo tvarką, mes ir toliau palaikysime Moldovą kovojant su išoriniu spaudimu ir šio žiauraus Rusijos karo prieš Jūsų kaimynę padariniais. Labai svarbu šalims išlikti vieningoms ir bendromis pastangomis stengtis atlaikyti ir sustabdyti šią neišprovokuotą ir nemotyvuotą agresiją bei terorą, taip pat neleisti pasaulinei bendruomenei priprasti prie karo liepsnų Europos žemėje kaip naujos realybės“, – pabrėžiama premjerės sveikinime.

Šaltinis: lrv.lt