Naujienos

Vyriausybės vadovė sveikina Azerbaidžaną Nepriklausomybės dienos proga

Naujienos

Data

2023 05 28

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės vardu sveikina Azerbaidžaną Nepriklausomybės dienos proga.

„Lietuva pasirengusi toliau stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, remdama glaudesnius Azerbaidžano santykius su ES. Mes tikime, kad derybos dėl naujojo ES ir Azerbaidžano susitarimo, kuris reikšmingai prisidėtų prie Europos Sąjungos, jos valstybių narių ir Azerbaidžano ryšių stiprinimo, bus sėkmingai užbaigtos“, – sakoma Ministrės Pirmininkės sveikinime.

Kaip sveikinimo laiške pažymi premjerė, vykstant sukrečiančiam ir žiauriam Rusijos karui prieš Ukrainą, labai svarbu, kad visos Europos šalys vieningai remtų Ukrainos pastangas apginti savo suverenitetą ir nepriklausomybę, taip pat viso regiono saugumą.

„Tikimės, kad mūsų artimi partneriai ir sąjungininkai prisijungs prie ES veiksmų, spausdami Rusiją nutraukti agresiją. Būtina užtikrinti, kad visi Rusijos Ukrainoje įvykdytų karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui kaltininkai ir bendrininkai bus patraukti atsakomybėn, įskaitant ir per specialaus tarptautinio tribunolo agresijos nusikaltimui nagrinėti įsteigimą.

Naudodamasi proga norėčiau palinkėti Azerbaidžano žmonėms taikos bei klestėjimo ir išreikšti nuoširdžią viltį, kad Azerbaidžano ir Armėnijos konfliktas bus išspręstas taikiai ir tvariai“, – sakoma premjerės sveikinime.

Šaltinis: lrv.lt