Naujienos

Vyriausybės vadovė Rundalėje susitiko su Latvijos premjeru

Naujienos

Data

2022 08 12

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo neformaliame dvišaliame susitikime su Latvijos premjeru Krišjaniu Kariniu, kuris vyko Rundalės rūmuose  Latvijoje.

Susitikimo metu Latvijos ir Lietuvos premjerai aptarė tolesnes šalių bendradarbiavimo perspektyvas, Baltijos šalių saugumo situaciją. Pabrėžta tolesnė visokeriopa Baltijos šalių parama Rusijos karo niokojamai Ukrainai. Tai būtina  siekiant ne tik sustabdyti Rusijos agresiją, bet ir užtikrinti visos Europos saugumą. Šie tikslai gali būti pasiekti tik efektyviai  koordinuojant ES, NATO ir kitų sąjungininkų veiksmus.

Susitikimo metu premjerai įvertino regioninių infrastruktūros projektų įgyvendinimo pažangą. Atsižvelgiant į kylančias energijos išteklių kainas, aptarta šio proceso įtaka Baltijos šalių ekonomikoms.

Vyriausybių vadovai dalyvavo ekskursijoje po baroko stiliaus Rundalės rūmus, kurie vadinami Baltijos Versaliu, aplankė nuolatinę ekspoziciją „Nuo gotikos iki Art Nouveau“.

Premjerai taip pat apžiūrėjo šiuo metu Rundalės rūmuose veikiančią  iš Lietuvos Valdovų rūmų perkeltą parodą „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“.  

Nuotr. /Latvijos valstybės kanceliarija

Šaltinis: lrv.lt