Naujienos

Vyriausybės vadovė pasveikino Australiją Valstybės dienos proga

Naujienos

Data

2023 01 26

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Lietuvos Respublikos žmonių ir Vyriausybės vardu nuoširdžiai pasveikino Australiją Valstybės dienos proga.

„Mūsų šalys puoselėja bendras vertybes ir laikosi panašios pozicijos laisvės, asmens laisvės, žmogaus teisių, lygybės, teisės viršenybės ir taisyklėmis grindžiamos tarptautinės tvarkos klausimais. Lietuvių diaspora Australijoje – dar vienas stiprus mūsų šalių ryšys.

Lietuva teikia didelį prioritetą ryšių stiprinimui su Australija ir Indijos bei Ramiojo vandenynų regiono šalimis. Džiaugiuosi vis stiprėjančiu mūsų bendradarbiavimu visose srityse, ne tik ekonomikos ir inovacijų, kultūros ir švietimo, bet ir kibernetinio saugumo srityje, siekiant geriau reaguoti į globalias hibridines grėsmes.

Šiandien demokratinis pasaulis susiduria su didžiausiu išbandymu savo vertybėms ir mūsų saugumui. Iš anksto suplanuota Rusijos invazija į Ukrainą, padedant Baltarusijai, rodo, kad demokratinėms tautoms būtina kuo skubiau susitelkti ir išlaikyti vienybę, visomis įmanomomis priemonėmis gelbstint Ukrainą.

Esu įsitikinusi, kad veikdami kartu mes ne tik įveiksime šią grėsmę, bet ir sustiprinsime laisvės bei demokratijos vertybes.

Šie metai Lietuvai ypač svarbūs, nes liepos mėnesį Vilniuje vyks NATO viršūnių susitikimas, kuriame bus sprendžiami itin svarbūs regiono saugumui klausimai, taip pat bus tariamasi, kaip stiprinti NATO ir Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono partnerių bendradarbiavimą“, – sakoma premjerės sveikinime.

Šaltinis: lrv.lt