Naujienos

Vyriausybės vadovė: Lietuvos ateities kūrimas – visus telkiantis tikslas

Naujienos

Data

2022 09 02

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo Lietuvos merų konferencijoje, ji vyko Vilniaus miesto, kuris pasitinka garbingą 700 metų jubiliejų, savivaldybėje.

„Džiaugiuosi matydama visos Lietuvos merus ir esu tvirtai įsitikinusi, kad yra ne dvi ar daugiau, bet viena Lietuva, kurios kiekvienos dalies savitumas reiškia visos valstybės klestėjimą.

Septyni šimtai Vilniaus istorijos metų – tikras trileris, kuriame būta skirtingų spalvų ir daug emocijų. Buvo laikas, kai įvairiuose Lietuvos kampeliuose skambėjo žodžiai „mes be Vilniaus nenurimsime“, taip pat kai sostinė buvo pašiepiama kaip elito, nesuprantančio, kaip gyvena visa Lietuva, teritorija.
Gedimino sapne pasirodęs vilkas ir Gedimino laiškai, kviečiantys pirklius ir amatininkus atvykti į Vilnių, – tai dvi su Vilniaus įkūrimu siejamos legendos ir to meto pamokos. Jos simbolizuoja Vilniaus, kaip Lietuvos sostinės, kūrybiškumą, atvirumą ir drąsą priimti įvairovę, priimti kitus kaip sustiprinimą. Tai svarbu ir šiandien – priimti įvairovę ir suvokti skirtumus ne kaip problemą, bet kaip galimybę, kalbant apie Lietuvos savivaldybių ir regionų bendradarbiavimą“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.

I.Šimonytė  pažymėjo, jog esame visi skirtingi bei išskirtiniai ir turime šį unikalumą išsaugoti. Kartu nebijoti keistis ir priimti iššūkius, kurie vienodai nutinka visiems mums, – ar tai būtų pandemija, migracija, ar energetikos karas. Gyvename pasikeitimų pilnoje aplinkoje. Todėl esami savivaldybių ir regionų skirtumai kartu yra ir geros praktikos pavyzdžiai, kuriais galime dalytis, siekdami bendrų užsibrėžtų tikslų.

„Artimiausiu metu tikriausiai daugiausia kalbėsime apie tai, koks bus artėjantis žiemos laikotarpis, kaip kiekvienas esame pasirengę, kokių turime išteklių. Tai tikriausiai pirmas kartas istorijoje, kai rogės žiemai buvo pradėtos ruošti dar vasaros sezono metu. Sykiu tai galimybė žengti žingsnį pirmyn link energetinės nepriklausomybės. Žiemai esame pasiruošę, nepriklausomai nuo to, kaip stipriai energetika kaip ginklas bus naudojama prieš visą Europą.

Be abejonės, miestų plėtra ir visuomenei patogūs miestai, viešosios paslaugos, švietimas ir kiti svarbūs klausimai nebus pamiršti, nes tai kasdienė veikla. Išmoktos pamokos mums padeda iššūkius paversti naujomis galimybėmis.

Malonu Jus visus matyti Vilniuje. Tikiu Vilniaus bei visos Lietuvos ateitimi ir tuo, kad naujos kartos Lietuva gali būti stipri ir patraukli. Svarbu, kad ateities Lietuvos kūrimas įtrauktų kuo daugiau žmonių ir tai būtų visus telkiantis siekis.

Linkiu, kad šios dienos diskusija paskatintų toliau tęsti esamus darbus, imtis naujų ambicingų veiklų ir suteiktų daugiau tvarumo bendradarbiavimui. Linkiu, kad ne tik Jūs iš Vilniaus, bet ir Vilnius iš Jūsų pasisemtų naujų idėjų. Vilniau, sveikinu su gražia artėjančia švente!“, – sveikino konferencijos dalyvius premjerė.

Šaltinis: lrv.lt