Naujienos

Vyriausybės rūmuose mažieji moksleiviai pradėjo Vasario 16-osios šventę

Naujienos

Šiandien Vyriausybės rūmuose buvo šventiškai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Istorikas dr. Mindaugas Nefas beveik 150 Vilniaus rajono progimnazijų pradinukų vedė specialiai parengtą pamokėlę apie Vasario 16-ąją. Po pamokėlės vaikai drauge su STEAM centrų komanda dalyvavo dovanų Lietuvai kūrybinėse dirbtuvėse.

„Rytoj švęsime Vasario 16-ąją – 106-ąjį Lietuvos gimtadienį. Tai yra viena svarbiausių datų Lietuvos istorijoje. Šią dieną mokyklose rašote rašinėlius, piešiate, dainuojate, kalbate apie Lietuvą ir jos laisvę. Ir tai yra jūsų dovana Lietuvai. Kaip ir tada prieš 106-erius metus Lietuvą kūrė įvairūs žmonės – mokytojai, ūkininkai, architektai ir kiti – taip ir šiandien ją kuria visi Lietuvos žmonės – jūs taip pat esate Lietuvos kūrėjai. Nuo mūsų visų priklauso mūsų valstybės ateitis“, – sakė smagios šventės susirinkusiesiems linkėdamas Vyriausybės komunikacijos departamento direktorius Marius Gurskas.

„Valstybę kūrė daugybė žmonių: moterų, vyrų ir netgi vaikų – kiekvienas turėjo įdėti savo indėlį. Jeigu nebūtų žmonių, nebūtų ir valstybės. Valstybė yra mūsų visų namai. Jeigu mes visi iš tų namų išeinam ir niekada nebesugrįžtam, valstybė negali funkcionuoti, o kai stiprūs esame mes, stipri ir mūsų valstybė“, – kalbėjo M. Nefas.

Pamokėlėje buvo žaismingai apžvelgta Lietuvos istorija nuo pat jos įkūrimo laikų, pasitelkus gimtadienių metaforą aptartos svarbiausios datos valstybės istorijoje, įvykiai ir jų priežastys. Pamokėlėje buvo prisiminta ir 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos partizanų vadų pasirašyta Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaracija, lygintos 1918 m. ir 1949 m. dokumentų pasirašymo aplinkybės.

Vaikai aktyviai įsitraukė į diskusiją apie tai, kas yra valstybė, laisvė, kokia yra valstybingumo simbolių ir valstybę sudarančių žmonių elgesio svarba. „Kiekvienas iš mūsų turime ginti savo valstybę ir tai daryti ne pavieniui, bet visi kartu. Kai mes pradedame ginti savo valstybę, kai mūsų yra daug, mes nieko nebijome, nes mes atstovaujame savo valstybei“, – sakė M. Nefas ir pabrėžė, kaip svarbu kiekvienam žmogui savo veiksmais ir darbais saugoti ir ginti savo valstybę bei kvietė Vasario 16-ąją švęsti Lietuvą ir laisvę.

M. Nefo paskaitą kviečiame peržiūrėti čia.

Šaltinis: lrv.lt