Naujienos

Vyriausybės kanclerės susitikime su „Google“ atstovais – dėmesys kovai su dezinformacija ir duomenimis grįstai valdysenai 

Naujienos

Data

2023 07 10

Įvertinimas

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė ir Ministrės Pirmininkės patarėjas atvirų duomenų, skaitmeninės transformacijos ir viešųjų pirkimų klausimais Rimantas Žylius pirmadienį susitiko su „Google“ vyriausybinių reikalų ir viešosios politikos vadovu Karanu Bhatia ir bendrovės atstovais. Susitikime aptartas kovos su dezinformacija interneto platformose stiprinimas ir bendradarbiavimo galimybės duomenimis grįstos valdysenos srityje. 

„Greta Rusijos karo prieš Ukrainą vyksta ir Rusijos kova prieš demokratijas, kurioje dezinformacija ir propaganda yra bene pagrindinis agresoriaus ginklas. Rusijai siekiant suardyti taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką ir kėsinantis į esminius laisvų visuomenių principus, negalime melui taikyti žodžio laisvės kriterijų, o agresoriaus prilyginti tam, kuris gina savo valstybę“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė, pažymėdama interneto platformų kaip „Google“ ir socialinių tinklų svarbą informacijos sklaidai, nuomonės raiškai ir pilietiniam aktyvumui. 

Susitikime atkreiptas dėmesys į dirbtinai skatinamo turinio problemą, pasitelkiant trolius ir išnaudojant veikiančius algoritmus, dėl kurios dezinformacijos atpažintis ir atsakingas turinio moderavimas yra dar svarbesni. Tai – ne tik demokratinių visuomenių, bet ir pačių bendrovių, kurių platformomis manipuliuojama, interesas, pabrėžė Vyriausybės kanclerė. 

Susitikime „Google“ atstovai supažindino su bendrovės veikla reaguojant į Rusijos invaziją Ukrainoje ir susijusios dezinformacijos sklaidą.  

G. Balčytytė pristatė Lietuvos veiksmus kovojant su sistemingais atvejais, kai dezinformacinė veikla pasižymi aiškaus veikimo prieš valstybę požymiais – nuo praėjusių metų tęsiamas diskusijas su didžiosiomis technologijų bendrovėmis ir Europos Komisija, taip pat problemą atliepiančius Seime šį pavasarį įregistruotus Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektus. 

Aptarta būtinybė plėsti dialogą tarp vyriausybių ir didžiųjų platformų tam, kad būtų giliai aptariami ir suprantami pokyčiai, kuriuos atneša šių technologijų plėtra.  

Susitikime aptarta duomenimis grįsta valdysena ir šia kryptimi Lietuvoje įgyvendinami pokyčiai, pastarųjų metų reformų bei iššūkių kaip COVID-19 pandemija ir neteisėta migracija metu išryškinta realaus laiko duomenų nauda. 

Susitikime taip pat aptartos Lietuvos ir bendrovės „Google“ bendradarbiavimo galimybės plečiant duomenimis paremtos valdysenos institucinius gebėjimus. 

Šaltinis: lrv.lt