Naujienos

Vyriausybės kanclerė susitiko su Pietų Korėjos prekybos ministru

Naujienos

Data

2022 10 26

Įvertinimas

Trečiadienį Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė susitiko su Pietų Korėjos prekybos ministru Ahn Dukgeunu, viešinčiu Lietuvoje su tikslu pristatyti Pietų Korėjos miesto Busano kandidatūrą rengti pasaulinę EXPO 2030 parodą. Susitikime taip pat aptartas Lietuvos ir Pietų Korėjos bendradarbiavimo potencialas, pažymint perspektyvas aukštųjų technologijų srityje, taip pat parama Ukrainai ir šalies atstatymo procesui.

„Lietuva mato Pietų Korėją kaip bendramintę valstybę ir svarbią partnerę Indijos-Ramiojo vandenyno regione, siekdami strateginio prekybos diversifikavimo pernai atidarėme mūsų šalies ambasadą Seule ir džiaugiamės stiprėjančiu bendradarbiavimu, progomis kaip ši išgirsti vienas kitą ir prisidėti skatinant galimybes naujiems prekybiniams, moksliniams, kultūriniams mainams“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Susitikime P. Korėjos prekybos ministras A. Dukgeunas pristatė parodos EXPO 2030 viziją, orientuotą į kolektyvinių sprendimų globalioms krizėms paieškas, švarių technologijų kūrimą, tvarią pažangą. Sprendimas dėl teisės rengti EXPO 2030 parodą bus priimtas kitų metų lapkritį.

Vyriausybės kanclerė ir prekybos ministras taip pat aptarė Ukrainos rekonstrukcijos ir Rusijos karo padarinių likvidavimo svarbą – Lietuva į šiuos darbus jau įsitraukė ir pradeda pirmuosius tris būtinosios civilinės infrastruktūros atstatymo projektus ir mobilios gyvenvietės Borodiankos miestelyje įkūrimą.

Kaip susitikime pažymėjo Vyriausybės kanclerė, Lietuva yra pasirengusi artimai bendradarbiauti, jeigu P. Korėja nuspręstų prisidėti prie atstatymo proceso, kuris labai svarbus Ukrainos gyventojams jau dabar, o jo reikšmė tik didės prasidėjus žiemai.

Mariaus Morkevičiaus/ELTA nuotrauka.

Šaltinis: lrv.lt