Naujienos

Vyriausybės kanclerė susitiko su Lietuvos generaliniu garbės konsului Fukujamoje

Naujienos

Data

2023 10 12

Įvertinimas

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė ketvirtadienį susitiko su Lietuvos generaliniu garbės konsulu Fukujamoje (Hirošimos prefektūroje) Shigehiro Komaru, kuriam padėkojo už ilgametį ir įvairiapusišką indėlį stiprinant Lietuvos ir Japonijos ryšius bei su kuriuo aptarė šalių strateginės partnerystės įgyvendinimą ir Ukrainos atstatymo svarbą.

„Lietuva didžiuojasi Japonijoje turėdama draugus, kurių pastangomis dvišaliai ryšiai nuosekliai tvirtėja, mūsų žmonės vis artimiau pažįsta Lietuvos ir Japonijos kultūras, o verslai gali atrasti naujas partnerystes. Už šį ilgalaikį dėmesį Lietuvai esu nuoširdžiai Jums dėkinga. Gyvename neramiais laikais pasaulyje, tačiau jie suartino mūsų valstybes, nes mums svarbūs tie patys principai ir vertybės – taisyklėmis grįsta tarptautinė tvarka, demokratija, žmogaus teisės ir laisvės“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Vyriausybės kanclerė taip pat pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Japonijos strateginė partnerystė, patvirtinta 2022 m. rudenį, suteikė naują pagreitį dvišaliams santykiams ir yra įgyvendinama praktiniu lygiu. Vienas sveikintinų to pavyzdžių – JETRO (Japonijos išorinės prekybos organizacija) ir Japonijos verslo delegacijos vizitas bei rugsėjį įvykęs Lietuvos-Japonijos verslo forumas Vilniuje.

Kaip pažymėjo G. Balčytytė, Lietuva mato Japoniją kaip vieną pagrindinių partnerių Indijos-Ramiojo vandenynų regione. Saugumas jame ir saugumas Europoje yra tarpusavyje susiję, todėl ir parama nuo Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai yra bendras demokratijų interesas.

Viena sričių, kurioje pagalba Ukrainai reikalinga ir įmanoma jau šiandien, yra šalies atstatymas, prie kurio Lietuva nuo praėjusių metų prisideda įgyvendindama dvišalius projektus, apimančius mokyklų ir darželių atkūrimą, skaitmeninių įrankių diegimą, ekspertinę paramą Ukrainos institucijoms, sakė Vyriausybės kanclerė.

Šaltinis: lrv.lt