Naujienos

Vyriausybės kanclerė su Liuksemburgo teisingumo ministre aptarė šalių bendradarbiavimą kovoje su dezinformacija 

Naujienos

Data

2022 09 06

Įvertinimas

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė pirmadienį, rugsėjo 5-ąją, susitiko su Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės teisingumo ministre Sam Tanson, atvykusia į Lietuvą su šalies Ministro Pirmininko Xaviero Battelio delegacija.  

Susitikime Vyriausybėje aptarta abiejų valstybių patirtis kovojant su dezinformacija, visuomenės atsparumo stiprinimas, tarptautinio bendradarbiavimo potencialas užkardant dezinformacijos sklaidą ir su ja susijusias grėsmes. 

„Būdami arti Rusijos, esame tarp tų, kurie tiesiogiai ir nuolatos susiduria su aktyvia dezinformacija, mėginimu kiršinti ir jai palankiai išnaudoti visuomenėje jautrias temas. Tai mūsų nesusilpnino, o tik suteikė vertingą patirtį ir įgūdžius, kaip priešišką veiklą atpažinti ir atremti. Tačiau tarptautinis bendradarbiavimas ypatingai svarbus – turime dalintis savo žiniomis ir drauge ieškoti efektyvių įrankių, neleisdami autokratiniams režimams išnaudoti mums brangių demokratinių laisvių ir silpninti mus iš vidaus“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė. 

Taip pat kalbėtasi apie bendradarbiavimą Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) formatuose, skirtuose kovai su dezinformacija. Siekdama tolimesnio tarptautinės partnerystės stiprinimo, Lietuva šioje srityje aktyviai veikia jau dabar: į EBPO deleguoja savo ekspertą, lapkritį Lietuva pirmininkaus susitikimui atsako į dezinformaciją ir misinformaciją tema. 

Susitikime pažymėta, kad Lietuva ir Liuksemburgas šioje srityje mato bendrus iššūkius, galimybes bei siekia to paties tikslo – laisvų visuomenių ir valstybių, atsparių dezinformacijai ir propagandai, stiprinimo. 

Šaltinis: lrv.lt