Naujienos

Vyriausybės kanclerė su Japonijos finansų viceministru aptarė dvišalius ryšius, bendradarbiavimo Ukrainos atstatyme galimybes

Naujienos

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Japonijos finansų viceministru Masato Kanda bei aptarė Lietuvos ir Japonijos strateginę partnerystę ir jos stiprinimą, paramą Ukrainai bei demokratijų atsparumo temas.

„Lietuvos ir Japonijos strateginė partnerystė remiasi bendromis vertybėmis ir interesais, tokiais kaip saugumas, taika ir siekis išsaugoti taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką. Alternatyva pastarajai – jėga paremtas pasaulis, vyraujamas autoritarų. Rusijos karas prieš Ukrainą kasdien primena, kaip svarbu tokiai alternatyvai priešintis, stiprinti visapusiškus bendraminčių demokratijų ryšius ir paramą Ukrainai“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

Lietuva viena pirmųjų įsitraukė į Ukrainos atstatymo procesą, dar 2022 m. rugpjūtį Vyriausybei patvirtinus pirmuosius dvišalius projektus. Šiandien tarp jau sėkmingai užbaigtų ir tęsiamų iniciatyvų – ugdymo įstaigų, energetikos infrastruktūros atkūrimas, sužeistų karių ir kitų nuo karo nukentėjusių asmenų reabilitacija ir reintegracija, išminavimas.

Kaip pridūrė Vyriausybės kanclerė, Ukrainos atstatymas yra sritis, kurioje kartu galime dar daugiau. Būdama aktyvi Ukrainos rėmėja, Lietuva taip pat mato itin vertinamą Japonijos kaip finansinės donorės pagalbą Ukrainoje, pažymėta susitikime.

Kartu reikalinga tęsti ir stiprinti spaudimą sankcijomis Rusijai, apsunkinant jos galimybes tęsti agresiją, sakė G. Balčytytė, tuo pačiu mums, demokratijoms, stiprinant savo atsparumą autoritarinių režimų keliamų grėsmių akivaizdoje.

Taip pat susitikime akcentuota demokratiniam pasauliui kylanti būtinybė didinti atsvarą šių režimų įtakai Globalių pietų šalyse. Kaip teigė Vyriausybės kanclerė, svarbu matyti tiek pastangas diskredituoti demokratines institucijas, tiek savo interesams Rusijos pasitelkiamą kultūrą kaip minkštąją galią.

Lietuva turi ilgametę kovos su dezinformacija patirtį, vysto bendras atsparumo ugdymo iniciatyvas su Ekonominio bendradarbiavimo ir prekybos organizacija ir kitomis EBPO šalimis narėmis. Tai – dar viena sritis, kurioje aktualu dalytis patirtimi, pridūrė Vyriausybės kanclerė.

Demokratijų pranašumas – ne tik gebėjimas pasiekti rezultatų savo piliečių labui, tačiau padaryti tai gerbiant jų teises ir laisves bei visuomenės įvairovę, susitikime sakė Vyriausybės kanclerė.

Susitikime taip pat kalbėta apie perspektyvias Lietuvos ir Japonijos ekonominio bendradarbiavimo sritis, galimybes plėsti bendradarbiavimą biotechnologijų, gyvybės mokslų, energetikos srityse.

Šaltinis: lrv.lt