Naujienos

Vyriausybės kanclerė su Australijos ambasadoriumi aptarė Lietuvos ir Australijos bendradarbiavimo gilinimą

Naujienos

Data

2023 12 05

Įvertinimas

Vyriausybės kanclerė antradienį Giedrė Balčytytė susitiko su kadenciją baigiančiu Australijos ambasadoriumi Lietuvai, Lenkijai ir Čekijos Respublikai Lloydu Brodricku. Vyriausybės rūmuose vykusiame susitikime G. Balčytytė padėkojo ambasadoriui už jo asmeninį indėlį į Lietuvos ir Australijos – bendraminčių partnerių – dvišalių ryšių stiprinimą, jame buvo aptarti intensyvėjantys šalių verslo ryšiai ir jų plėtra, galimas bendradarbiavimas vykdant Ukrainos atstatymo projektus, o taip pat – žaliosios energetikos, vystomojo bendradarbiavimo, kovos prieš hibridines grėsmes ir visuomenių atsparumo didinimo srityse.

„Pastaraisiais metais Lietuvos ir Australijos santykiai buvo gyvybingi ir artimi kaip niekada iki tol – augo dvišalė prekyba, vyko aukščiausio lygio vizitai, Vilniuje įsteigtas Australijos prekybos ir investicijų komisijos biuras. Neabejoju, kad tai tik pradžia ir nedidelė dalis potencialo, kurį galime pasiekti. Kaip tapačias demokratines vertybes puoselėjančios šalys, turime bendrų iššūkių ir uždavinių, tokių kaip taisyklėmis grįstos tvarkos išsaugojimas – tai yra ne atskirų šalių ir regionų, bet globalios svarbos klausimas“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė. 

Kanclerė akcentavo šiemet Lietuvos Vyriausybės priimtą Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategiją, kurioje Australija matoma kaip svarbi partnerė plėtojant glaudesnius prekybinius, mokslinius, kultūrinius, visuomeninius ryšius, vystant bendradarbiavimą aukštos pridėtinės vertės sektoriuose, taip pat – kaip reikšminga NATO partnerė regione. 

Lietuva ypatingai vertina Australijos paramą Rusijos užpultai Ukrainai ir tvirtą laikyseną Rusijos karo ir jo nusikaltimų atžvilgiu, pažymėjo Vyriausybės kanclerė. Autoritariniams režimams visame pasaulyje stebint mūsų atsaką, demokratijos negali pavargti ir rizikuoti agresijos plitimu į kitus regionus, pridūrė G. Balčytytė. 

Vyriausybės kanclerė pabrėžė, jog Ukrainos atstatymas negali laukti karo pabaigos, todėl Lietuva įgyvendina dvišalius atstatymo projektus, dalis kurių jau baigti. Parama atkuriant civilinę infrastruktūrą – ugdymo įstaigas, ligonines, susisiekimo ir kitus būtinus objektus – aktuali milijonams ukrainiečių, kurių gyvenimas karo sąlygomis tęsiasi. 

Susitikime aptarta ir demokratijų bendradarbiavimo svarba reaguojant į autokratinių režimų ekonominio spaudimo atvejus.

Vyriausybės kanclerė pristatė Lietuvos patirtį sukuriant nacionalinį krizių valdymo modelį bei Vyriausybės inicijuotą naują valstybės duomenų valdymo ir naudojimo modelį, apėmusį ir Statistikos departamento pertvarkymą į Valstybės duomenų agentūrą.

Šaltinis: lrv.lt