Naujienos

Vyriausybės kanclerė pirmininkavo EBPO Ministrų susitikimo sesijai, skirtai kovai su dezinformacija 

Naujienos

Data

2022 11 18

Įvertinimas

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė penktadienį dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų susitikime Liuksemburge bei pirmininkavo jo sesijai, skirtai demokratijų atsakui į dezinformaciją. EBPO Ministrų susitikimo sesijai Lietuva pirmininkavo pirmą kartą. 

„Lietuva džiaugiasi EBPO skiriamu dėmesiu kovai su dezinformacija, pavojingai tarpstančia žodžio laisvę branginančiose visuomenėse ir ardančia pasitikėjimą demokratinėmis institucijomis, skatinančioje susipriešinimą, dažnu atveju – abejingumą viešajai sričiai valstybėje. Apsaugodami demokratinėms visuomenėms labai brangią žodžio laisvę, turime ugdyti atsparumą dezinformacijos grėsmėms, gebėti sutrukdyti ar užkardyti jos sklaidą.

Būdama Rusijos dezinformacinio karo pafrontėje, Lietuva yra sukaupusi daug patirties – suprantame dezinformacijos veikimo būdus, temas ir tikėtinus taikinius. Tačiau istorija rodo, kad autoritariniai režimai imlūs išnaudoti vis naujas temas ir vidinius debatus, jog skaldytų ir silpnintų. Būdama sėkminga bendraminčius vienijančia platforma daugelyje sričių, EBPO gali suvienyti mūsų pastangas ir mums visiems svarbioje kovoje su dezinformacija“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Ministrų susitikimo sesijoje diskutuota apie dezinformacijos sklaidą COVID-19 pandemijos ir Rusijos karo Ukrainoje kontekste, institucijoms tekusius iššūkius ją atremiant ir užtikrinant patikimos, faktais grįstos informacijos pasiekiamumą visuomenei. 

Kaip pažymėjo Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė, visuomenės pasitikėjimo augimas yra lėtas, tačiau prarandamas gali būti labai greitai – ir būtent to siekia dezinformacijos skleidėjai. Tuo Rusija ypač linkusi naudotis, aktyviai mėgindama sabotuoti Vakarų šalių teikiamą paramą Ukrainai. 

„Skiriame daug laiko ir resursų, bandydami nusverti dezinformaciją didesniu kiekiu tikros, patikimos informacijos, tačiau turime nepamiršti, jog dezinformacijos deguonis – ne faktai ir argumentai, bet emocijos“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

Sesijos metu šalių atstovai pasidalijo pastarojo laikotarpio pamokomis, įgyvendintomis ir pasiteisinusiomis atsparumo dezinformacijai stiprinimo priemonėmis, taip pat apsikeitė įžvalgomis, kaip šalys tarpusavyje ir EBPO pagalba gali gerinti pasirengimą panašiems iššūkiams ateityje.

SIP nuotrauka.

Šaltinis: lrv.lt