Naujienos

Vyriausybės kanclerė pasveikino programos „Kurk Lietuvai“ dalyvius

Naujienos

Data

2023 09 04

Įvertinimas

Pirmadienį Vyriausybėje pristatyti programos „Kurk Lietuvai“ dalyvių 2022-2023 m. įgyvendinti projektai, kuriais siekiama kurti pokytį viešojo sektoriaus institucijose, bei pristatyti nauji programos dalyviai.

Sveikinimo žodį renginyje tarusi Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė padėkojo programos dalyviams, įsitraukusiems į problemų sprendimo paieškas įvairiose viešojo sektoriaus srityse: nuo vyresnio amžiaus žmonių užimtumo skatinimo, finansinio raštingumo stiprinimo, žaliojo kurso valdysenos ir kitų. Šiemet projekte dalyvavo ir jungtinės Lietuvos ir Ukrainos atstovų komandos, dirbusios Lietuvos įsitraukimo į Ukrainos atstatymą srityje.

„Gali atrodyti, jog viešasis sektorius nesuteikia daug erdvių inovacijoms ir kūrybiškumui, yra gana nuobodus ir lydimas biurokratinės inercijos, todėl jame esą sunku nuveikti ką nors ypatingo ir nekonvencinio. Galbūt ir Jums teko susidurti su situacijomis, kuriose atrodė, jog viskas vyksta ne taip, kaip norėtumėte, o aplinka nėra įgalinanti. Tačiau nesuklyskime – nors svarbūs pokyčiai niekada nevyksta staiga, jie tikrai įmanomi tuomet, kai mums tikrai rūpi ir darome tai, ką matome esant teisinga. Žinau, kad „Kurk Lietuvai“ projektai tuo ir pasižymi, o jų vertė nėra laikina. Net kai nepastebime to plika akimi šiandien pat, „drugelio efektu“ galime išjudinti dideles ir teigiamas permainas. Ačiū Jums už tai, kad prie to prisidedate“, – sakė sveikinimo ir padėkos žodį renginyje tarusi Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Kaip pridūrė Vyriausybės kanclerė, normalu, jog ne kiekvienas projektas pasižymi sėkme ilguoju laikotarpiu, tačiau bandymų ir klaidų keliu sužinome daugiau ir atveriame galimybes progresui ateityje. Nuo sveikatos apsaugos, švietimo, ekonomikos ir kita ko – viešasis sektorius pasižymi horizontaliu sąryšiu tarp skirtingų ir iš pažiūros tolimų sričių, todėl ir spręsdami iššūkius turime matyti kur kas platesnį vaizdą. Duomenys yra svarbus įrankis šiame procese, pažymėjo Vyriausybės kanclerė.

„Iki pastarojo meto problemų sprendimas remiantis duomenimis buvo retas reiškinys, tačiau dabar tokias galimybes turime. Tik duomenimis grįstais įrodymais galime pamatyti, ar problema iš tiesų yra ir įsitikinti, ar ji yra tokia, kaip mes ją įsivaizduojame, ar pasirinkome reikiamas priemones jai spręsti ir ar darome tai sėkmingai. Būtent tokio požiūrio laikosi ir taip veikti siekia ši Vyriausybė“, – sakė G. Balčytytė.

Nuo 2012-ųjų veikianti „Kurk Lietuvai“ programa trunka 12 mėnesių, per juos įgyvendinami projektai skirtingose nacionalinio ar regioninio lygmens viešojo sektoriaus institucijose. Programos tikslas – prisidėti sprendžiant įvairius viešojo sektoriaus iššūkius pritaikant tarptautinę patirtį ir gerąsias praktikas bei įrodymais grįstus sprendimus, pritraukti kompetentingus specialistus į viešąjį sektorių.

Šaltinis: lrv.lt