Naujienos

Vyriausybės kanclerė pasveikino pripažinimą pelniusius jaunuosius Lietuvos mokslininkus

Naujienos

Data

2023 04 26

Įvertinimas

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė trečiadienį pasveikino jaunuosius Lietuvos mokslininkus, kuriems įteikti diplomai ir skirtos stipendijos už geriausius mokslo darbus ir pranešimus, anksčiau pristatytus Lietuvos mokslų akademijos ir asociacijos INFOBALT konferencijoje „Fizinių ir technologijos mokslų tarpdalykiniai tyrimai“, globojamoje Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės.

„Mokslo pasiekimai mums nuolatos primena, kokios beribės yra pažinimo erdvės, nepaisant to, kiek daug apie pasaulį jau žinome. Mūsų dienų pasaulis yra greitesnis nei bet kada anksčiau, o jame kylantys iššūkiai, tokie kaip klimato kaita ar pandemijos, įgyja naują dinamiką ir tempą. Taip pat ir mokslas turi neatsilikti. COVID-19 ligos plitimas pasižymėjo nepaprastu greičiu, tačiau toks pat nepaprastai spartus buvo ir vakcinų kūrimo procesas. Mokslas padeda suprasti sudėtingus reiškinius sprendimų priėmėjams, Vyriausybėms, ir rasti geriausią atsaką kylantiems iššūkiams, todėl valstybės stiprybė ir sėkmė yra neatskiriama nuo jos mokslo bendruomenės. Nuoširdžiai sveikinu jaunuosius mokslininkus, dėkoju už tai, ką darote ir linkiu didžiausios sėkmės ateityje“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė, apdovanojimų renginyje tarusi sveikinimo žodį.

Geriausi ir asociacijos INFOBALT skiriamas stipendijas pelnę darbai atrinkti iš kovo 23-ąją vykusioje konferencijoje pristatytų mokslinių pranešimų. Savo tyrimus fizinių ir technologijų mokslų srityse pristatė Lietuvos universitetų magistrantai, doktorantai, projektų inžinieriai, tyrėjai. 

Mokslo darbų ir jų pagrindu parengtų pranešimų įvairovė apima įvairias sritis nuo robotikos, nanomedžiagų inžinerijos, aplinkosaugos ir kitų.

Šaltinis: lrv.lt