Naujienos

Vyriausybės kanclerė pasisakė tarptautiniame forume, skirtame Ukrainos viešojo sektoriaus tvarumui karo fone

Naujienos

Data

2023 09 20

Įvertinimas

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė trečiadienį nuotoliniu būdu pasveikino Ukrainos valstybės tarnautojus „Richelieu Forum 2023“ – kasmetinėje Ukrainos ir tarptautinių partnerių organizuojamoje konferencijoje, skirtoje viešojo sektoriaus iššūkių, gerųjų praktikų ir sėkmės pavyzdžių aptarimui.

Šių metų Forumo tema – viešojo sektoriaus institucinis tvarumas karo sąlygomis. Kaip savo sveikinimo kalboje pažymėjo Vyriausybės kanclerė, būti valstybės tarnautoju nėra paprasta, būti valstybės tarnautoju kariaujančioje, nuolatinę Rusijos agresiją patiriančioje šalyje – ypatingai sunku.

„Nėra laiko mokytis, o darbų apimtis – didžiulė. Turite kartu ir reaguoti, ir būti proaktyvūs. Tuo pačiu metu jums tenka dorotis ir su daugybinėmis krizėmis, ir planuoti ilgalaikę šalies transformaciją. Ir vis dėlto, nepaisant visko, jums pavyksta – valstybė funkcionuoja, institucijos dirba, esminės paslaugos yra teikiamos, reformos planuojamos ir, tikime, ilgainiui bus įgyvendintos“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

Lietuva, dirbdama su Ukrainos partneriais, jau pasiekė apčiuopiamų rezultatų, kalboje atkreipė dėmesį kanclerė – įgyvendinti dvišaliai atstatymo projektai Irpinėje, kur atkurtas vaikų darželis, Borodiankoje atstatoma mokykla ir įkurta mobili gyvenvietė, bendradarbiavimo projektu su Ukrainos atstatymo ir infrastruktūros plėtros agentūra stiprinamos antikorupcinės procedūros ir viešųjų pirkimų sistema pagal ES standartus.

Kaip kalbėjo kanclerė, pasaulyje nestinga geros valios padėti Ukrainai atstatymo procese, pasidalyti žiniomis ir patirtimi, sukauptais skirtingų šalių ir tarptautinių organizacijų, tačiau Ukrainai kartu su tuo tenkantis iššūkis – atsirinkti tai, kas aktualu, nes ne viskas bus pritaikoma.

„Jūsų tyko du galimi spąstai: manyti, kad pakaks tik nukopijuoti sprendimus, ir jie veiks, ir manyti, kad jūsų kontekstas ir iššūkiai yra pernelyg specifiniai, jog rastumėte ko pasimokyti iš kitų. Abu šie spąstai yra vienodai problematiški. Mano patarimas – skirti dėmesį giluminiam jūsų siekiamų spręsti problemų supratimui, tiksliai įvertinti skausmingiausius jų taškus. Ir nesiekite utopinio šuolio vienu ypu. Maži, naudingi žingsniai turi didesnę sėkmės tikimybę, o juos įveikus bus lengviau išplėsti pasiekimų mastą“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

Visa Vyriausybės kanclerės G. Balčytytės sveikinimo kalba „Richelieu Forum 2023“.

Šaltinis: lrv.lt