Naujienos

Vyriausybės kanclerė: negalėdama laimėti mūšio lauke, Rusija nepristigs motyvacijos investuoti į dezinformaciją – turime gebėti užkirsti jai kelią

Naujienos

Data

2023 03 02

Įvertinimas

Rusijos karas Ukrainoje dar labiau išryškino socialinių tinklų reikšmę Vakarų visuomenių viešosioms diskusijoms, o kartu ir grėsmes, keliamas agresoriaus dezinformacijos ir piktnaudžiavimo šiomis platformomis, tarptautiniame renginyje Vilniuje, skirtame Baltijos šalių patirčiai kovoje su dezinformacija, pažymėjo Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

„Rusijai pradėjus brutalų karą prieš Ukrainą, režimo finansuojami Rusijos televizijos kanalai Vakaruose buvo sustabdyti, tad dar daugiau resursų nukreipta į socialinius tinklus. Rusija supranta, kad vienintelis būdas jai laimėti Ukrainoje yra priverčiant demokratines visuomenes prarasti susidomėjimą karu, kuris Rusijai kainuoja milijardus, tad motyvacijos investuoti į dezinformaciją ji nepristigs“, – renginio „Tackling Disinformation Online: Baltic approach“ sveikinimo kalboje sakė Vyriausybės kanclerė.

Kovodami su dezinformacijos sklaida Vakaruose turime nemažų iššūkių, mat ir blokuotų rusiškų TV kanalų turinys nesunkiai prieinamas socialiniuose tinkluose, o gausybės netikrų paskyrų pagalba – pasitelkiant „trolių fermas“ – jis gali sklisti plačiai ir netrukdomai, išnaudojant socialinių tinklų algoritmus.

Vyriausybės kanclerė pasidalijo pastarojo meto Lietuvos patirtimi – Vyriausybės kanceliarija dar praėjusiais metais inicijavo dialogą su kompanija „Meta“ dėl pastebimo turinio filtravimo ir Ukrainai palaikymą reiškiančių, Rusijos vykdomą karą ir jo nusikaltimus viešinančių autorių, tarp jų ir nuomonės formuotojų su daugybe sekėjų, blokavimo.  

Socialinių tinklų moderavimo taisyklės neturėtų skatinti savicenczūros diskusijose ir suteikti Rusijos propagandai daugiau erdvės sklisti, pažymėjo kanclerė G. Balčytytė, pridurdama, kad nors paprastų ir lengvų sprendimų šioje srityje nesama, siekti išeičių būtina demokratinių šalių audinio apsaugos labui.

„Socialiniai tinklai turi potencialą padedant kurti demokratiškesnes visuomenes, kuriose kiekvieno balsas gali būti išgirstas. Tačiau, kad tai būtų pasiekta, kad šios platformos išliktų reikšmingomis ir šiuo tuo daugiau nei vieta dalijimuisi mielomis augintinių nuotraukomis, jos turi rasti būdų suteikti daugiau laisvės atvirai, kartais ir emocingai, tačiau faktais grįstai diskusijai, ir užkirsti kelius destruktyviam piktnaudžiavimui“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

Tarptautinė konferencija skirta Baltijos šalių patirties kovoje su dezinformacija pasidalijimui ir tarpsektorinio bendradarbiavimo šioje srityje Europos Vidurio ir Rytų regione stiprinimui.

Šaltinis: lrv.lt