Naujienos

Vyriausybės kanclerė magistrantūros absolventams: jūsų pašaukimas šiame sudėtingėjančiame ir greitėjančiame pasaulyje yra nepaprastai reikšmingas

Naujienos

Šiandien Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė dalyvavo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto magistrantūros studijų programų absolventų diplomų įteikimo šventėje.

„Demokratinės šalies gerovė priklauso nuo visuomenės pasitikėjimo vieni kitais lygio. Mums būtinas pasitikėjimas ieškant sprendimų, darant kompromisus, ypatingai tada, kai reikia veikti greitai – tiek politikoje, tiek versle. Būtent į tarpusavio pasitikėjimo griovimą nukreiptos mūsų autoritarinių priešiškai nusiteikusių valstybių kaimynų pastangos per informacines ir hibridines atakas. Tad jūsų pašaukimas šiame sudėtingėjančiame ir greitėjančiame pasaulyje yra nepaprastai reikšmingas. Padėti susikalbėti apie sudėtingus dalykus jų perdėm nesuprimityvinant, gilinti diskusijas ten, kur jos rizikuoja nuslysti paviršiumi ir kurti atmosferą, kurioje kritiškumas ir diskusijos vestų mus ne prie oponento nugalėjimo, o prie tiesos“, – sveikindama absolventus sakė Vyriausybės kanclerė.

G. Balčytytė savo sveikinimo kalboje pasidalino trimis kertiniais pastebėjimais apie šiuolaikinį pasaulį. Ji pastebėjo, kad šių dienų pasaulis darosi vis sudėtingesnis tiek kiekvieno žmogaus, tiek  valstybei svarbių sprendimų priėmimo lygmenyje: žmonėms tenka rūpintis tokiais dalykais, kuriais anksčiau, rodos, buvo pasirūpinta, turėti nuomonę srityse, į kurias anksčiau nebuvo tekę gilintis, o priimant valstybei svarbius sprendimus tenka įvertinti vis daugiau aspektų ir tarpusavyje vis labiau susisiejančių sričių.

Vyriausybės kanclerė pabrėžė socialinių tinklų įtaką šių dienų komunikacijos dinamikai. Jos pastebėjimu, socialiniai tinklai ne tik padidino žinių ir informacijos sklaidos greitį, kiekvieną žmogų pavertė su tradicine žiniasklaida konkuruojančiu turinio kūrėju, bet ir tapo efektyvia priemone netiesios ar manipuliacijų sklaidai, su kuo, deja, dar nėra išmokta tinkamai susitvarkyti.

G. Balčytytė taip pat pažymėjo, kaip mažai mes vis dar pažįstame žmogų, suvokiame, kaip formuojasi jo nuomonė, kas jį motyvuoja, kodėl net žinodami, žmonės naudoja neteisingus argumentus diskusijose. Ji pasakojo, kad studijų metais girdėta ir tuomet tik hipotetine laikyta situacija, kai vienoje visuomenėje susidaro daug mažų visuomenių pagal tai, kokiais informacijos šaltiniais jie naudojasi, tapo realiu reiškiniu. „Dabar gyvename būtent taip. Išties, tampa vis sudėtingiau pasiekti savo pačių visuomenės narius ir suprasti, kaip jiems kalbėti“, – kalbėjo Vyriausybės kanclerė ir pabrėžė Komunikacijos fakulteto studentų pašaukimo svarbą naujame ir nepaprastame pasaulyje.

Šaltinis: lrv.lt