Naujienos

Vyriausybės kanclerė JT Saugumo Taryboje: Rusijos agresijos ignoravimas kelia pavojų daugelio valstybių ir tarptautinės santvarkos ateičiai 

Naujienos

Data

2023 07 18

Įvertinimas

Liepos 17 dieną vykusiame aukšto lygio Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje dėl taikos ir saugumo Ukrainoje Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė Baltijos valstybių vardu pasmerkė Rusijos vykdomus nusikaltimus ir agresiją prieš Ukrainą, o taip pat pastarąjį vienašalį Rusijos sprendimą pasitraukti iš Juodosios jūros grūdų iniciatyvos.

Šiandien Rusija toliau ciniškai tęsia savo pradėtą agresijos karą ir nerodo jokių ženklų, kad norėtų jį užbaigti, savo pasisakyme Saugumo Tarybos posėdyje pažymėjo Vyriausybės kanclerė.

„Rusijos manipuliavimas tarptautiniu mastu sutartomis taisyklėmis ir faktais, JT Chartijos ir kitų tarptautinių susitarimų pažeidimas, piktnaudžiavimas tarptautinėmis struktūromis, ginklu paversta dezinformacija ir brutalios jėgos naudojimas sukuria precedentą ateities žiaurumams. Jeigu Rusijos veiksmai bus ignoruojami ir legitimuojami šį kartą, daugelio šalių, kurios dėl taisyklėmis grindžiamos pasaulio tvarkos gali džiaugtis taika, klestėjimu ir suverenitetu, ateičiai iškils pavojus“, – sakė Vyriausybės kanclerė. 

„Bet koks taikos planas Ukrainai turi pirmiausiai remtis Prezidento Zelenskio taikos formule, o Ukraina turi tarti paskutinį žodį dėl taikos sąlygų“, – Saugumo Tarybos posėdyje pabrėžė Lietuvos Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Baltijos valstybių vardu perskaitytame pareiškime taip pat pasmerkti Rusijos karo nusikaltimai prieš Ukrainą, Baltarusijos ir Irano pagalba Rusijos agresijai. Pasisakyme pabrėžta tęstinė Baltijos valstybių ir ES bei NATO parama Ukrainai, o tarptautinė bendruomenė paraginta toliau telkti visas pastangas, siekiant padėti Ukrainai laimėti Rusijos pradėtą karą.

Vyriausybės kanclerė pakartojo ir tvirtą Baltijos valstybių paramą Ukrainos iniciatyvai įsteigti Specialųjį tribunolą dėl agresijos nusikaltimo prieš Ukrainą.

G. Balčytytė visų trijų Baltijos šalių vardu griežtai pasmerkė Rusijos sprendimą pasitraukti iš Juodosios jūros grūdų iniciatyvos.

„Griežtai smerkiame Rusijos sprendimą vienašališkai pasitraukti iš Juodosios jūros grūdų iniciatyvos. Tai tik dar kartą įrodo, kad Rusijai visiškai nerūpi pasaulinė maisto saugumo krizė“, – teigė Vyriausybės kanclerė.

Aukšto lygio Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis surengtas jai šį mėnesį pirmininkaujančios Jungtinės Karalystės iniciatyva. Jame dalyvavo Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Japonijos, Vengrijos, Lenkijos, Vokietijos, Liuksemburgo užsienio reikalų ministrai bei Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Šaltinis: lrv.lt