Naujienos

Vyriausybės kanclerė Dubajuje pabrėžė efektyvų skaitmeninio amžiaus galimybių išnaudojimą

Naujienos

Demokratiniais procesais grįstas valdymas yra sutvertas skaitmeniniam amžiui – jis geba suderinti technologijų pažangą su asmens laisvių apsauga, akcentavo Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė, kalbėjusi „World Governments Summit“ forume Dubajuje.

Darbo vizitu Jungtiniuose Arabų Emyratuose viešinti G. Balčytytė pirmadienį dalyvavo forumo diskusijoje apie duomenų svarbą efektyviai valdysenai ir šiuolaikinių visuomenių gerovei. „World Governments Summit“ – tarptautinis forumas, sutelkiantis valstybių vadovus, verslo, mokslo bei kitų sričių lyderius, rengiamas nuo 2013 m.

„Mes, vyriausybės, susiduriame su augančiais piliečių lūkesčiais – kiekvienas, gyvenantis skaitmenizuotame pasaulyje, yra įpratęs prie greitų, patogių paslaugų ir užsakymų pristatymo jau kitą ar net tą pačią dieną. Vyriausybių skaitmenizacija yra vienintelis praktinis atsakas į piliečių reikalavimus“, – kalbėjo Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Realaus laiko duomenų pagalba galime geriau suprasti sudėtingus reiškinius, identifikuoti tikrąsias problemas ir rasti joms tikslius sprendimus bei stebėti pažangą, o esant poreikiui – reaguoti naujomis priemonėmis.

Tačiau skaitmeninė realybė turi kainą, pirmiausiai, tai – iššūkiai privatumui ir iš to kylančios „totalios kontrolės“ baimės. Skaitmenizacijos vaisiai turi būti prieinami visoms visuomenės grupėms, nepriklausomai nuo jų gerbūvio ar išsilavinimo, pridūrė Vyriausybės kanclerė. Anot G. Balčytytės, būtent demokratiniai procesai gali geriausiai atliepti šiuos piliečių lūkesčius ir spręsti skaitmenizacijos iššūkius.

„Demokratijos kartais funkcionuoja lėtai, nes jos privalo būti įtraukios ir paisančios taisyklių. Tačiau demokratijos yra geriausiai sutvertos skaitmeniniam amžiui, nes jos turi stabdžių ir atsvarų sistemas. Siekdamos rezultatų, demokratijos geba apsaugoti mūsų privatumo salas ir įpareigoja valdžios mechanizmus laikytis nustatytų taisyklių“, – sakė G. Balčytytė.

Diskusijoje „Social Prosperity and Technophobia: Can Governments Succeed?“ dalyvavusi Vyriausybės kanclerė pažymėjo, jog nors vyriausybės pačios nekuria technologijų, o tai daro privatus sektorius, tik vyriausybių įsitraukimas ir bendradarbiavimas gali padėti užtikrinti, kad skaitmeninės paslaugos pasieks visus bei bus prieinamos kiekvienai visuomenės grupei.

Šaltinis: lrv.lt