Naujienos

Vyriausybės kanclerė dalyvavo Lietuvos įsitraukimui į Ukrainos energetikos sektoriaus atkūrimą skirtame pasitarime

Naujienos

Data

2023 05 09

Įvertinimas

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė antradienį dalyvavo Centrinės projektų valdymo agentūros ir „Kurk Lietuvai“ inicijuotoje konsultacijoje, sutelkusioje Lietuvos energetikos sektoriaus atstovus, siekiant identifikuoti Lietuvos įsitraukimo į Ukrainos energetikos atkūrimo ir vystymo procesą galimybes ir būdus.

„Nors Rusija tęsia niokojantį karą prieš Ukrainą, ši šalis ne tik atkūrinėja civilinę infrastruktūrą, bet ir planuoja jos tolimesnį vystymą. Lietuvos Vyriausybė yra pasiruošusi įsiklausyti į ekosistemos dalyvių pastebėjimus ir siūlymus, ką ir kaip Lietuva galime daryti tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiais. Todėl „Kurk Lietuvai“ atliekama energetikos sektoriaus galimybių analizė ir šis renginys yra vertingi ir savalaikiai“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Apskritojo stalo pasitarime Vyriausybės kanclerė pažymėjo, kad Ukrainos atstatymas bus bene didžiausias ir svarbiausias artimiausio dešimtmečio projektas Europoje, kurio svarbia dalimi Lietuva, dar pernai dvišaliu pagrindu pradėjusi įgyvendinti keturis atstatymo projektus, yra pasiruošusi būti.

Lietuva 2022 m. dvišaliu pagrindu ėmėsi įgyvendinti keturis pilotinius projektus: vaikų darželio renovaciją Irpinėje, elektros skirstomojo tinklo modernizavimą Mykolajive, mokyklos renovaciją, o taip pat mobiliosios gyvenvietės 36 šeimoms statybas Borodiankoje. Pastarasis projektas jau įgyvendintas ir perduotas nuo karo nukentėjusių ukrainiečių poreikiams.

Pasak Vyriausybės kanclerės, nors šie projektai ypatingų aplinkybių sąlygomis yra iššūkis, niekuomet nebuvo abejonių dėl jų prasmingumo ir vertingos patirties, kurią jie suteikia visoms prisidedančioms Lietuvos institucijoms, atveriančios galimybes prisidėti ir prie daugiašalių atstatymo iniciatyvų ateityje.

Ukrainos energetikos sektorius yra viena prioritetinių šalies atstatymo ir atsigavimo proceso sričių Lietuvai, pažymėjo Vyriausybės kanclerė, kurioje siekiama prasmingų ir abipusiai naudingo projektų įgyvendinimo.

Diskusijoje nuotoliniu būdu Ukrainos energetikos sektoriaus poreikius ir planus pristatė šalies Energetikos ministerijos Strateginio planavimo ir europinės integracijos vadovas Romanas Andarakas. Joje taip pat dalyvavo Lietuvos Energetikos ministerijos, Centrinės projektų valdymo agentūros, programos „Kurk Lietuvoje“, energetikos sektoriaus valstybės įmonių, asociacijų ir bendrovių atstovai, srities ekspertai.

Šaltinis: lrv.lt