Naujienos

Vyriausybės kanclerė Briuselyje susitiko su Ukrainos vicepremjere Olha Stefanišyna

Naujienos

Data

2023 03 21

Įvertinimas

Darbo vizitu Briuselyje viešinti Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė kovo 21-ąją susitiko su Ukrainos vicepremjere europinei ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanišyna. Susitikime aptarta dvišalė bei ES parama Ukrainos atstatymo ir eurointegracijos procese, Ukrainos vykdomų reformų darbotvarkė ir Lietuvos galimybės prisidėti prie sklandaus jų įgyvendinimo.

„Ukraina rodo nepaprastą valią priešindamasi Rusijos agresijai ir didžiules pastangas atstatyti tai, kas prarasta. Tuo pat metu vykstant eurointegracinių reformų procesui, Ukrainai tenkantis iššūkis yra ypatingai didelis ir reikalaujantis demokratinių šalių solidarumo ir paramos. Ukrainiečiai gali ir toliau kliautis Lietuva – mūsų ekspertine patirtimi reformų kelyje, pagalba šalies atstatyme ir nuolatiniu balsu ES ir kituose tarptautiniuose formatuose, pabrėžiančiu Ukrainos kovos už laisvę svarbą ir pergalei pasiekti būtiną paramą“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Susitikime pažymėta Ukrainos pažanga įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas, tarp jų – kovos su korupcija, teismų sistemos ir kitose srityse, nepaisant šaliai tenkančių sudėtingų, karo diktuojamų aplinkybių.

Šalies siekiama narystė ES yra tiesiogiai susijusi su būtinų reformų įgyvendinimu, ir Lietuva toliau tęs įvairiapusišką pagalbą, siekdama atliepti Ukrainos institucinės paramos poreikius, susitikime su vicepremjere O. Stefanišyna sakė Vyriausybės kanclerė.

Kaip pridūrė G. Balčytytė, prisidėdama prie Ukrainos atstatymo darbų Irpinėje ir Borodiankoje, kur įgyvendinami į būtiniausių gyventojų poreikių užtikrinimą orientuoti projektai, Lietuva ir toliau tiek žodžiu, tiek pavyzdžiu skatins valstybes partneres telktis Ukrainos atstatymui nelaukiant karo pabaigos, tose šalies teritorijose, kur tai šiuo metu įmanoma.

Vizito Briuselyje metu, antradienį, Vyriausybės kanclerė taip pat susitiko su Europos Komisijos sekretore Ilze Juhansone, su kuria aptarė daugiašalio bendradarbiavimo galimybes Ukrainos atstatymo ir atsigavimo srityje, Ukrainos eurointegracinį procesą.

Kanclerė G. Balčytytė paramą Ukrainos atstatymui ir atsigavimui bei sklandžiai šalies eurointegracijai antradienį taip pat aptarė su EK Kaimynystės politikos Generalinio direktorato Ukrainos tarnybos laikinąja direktore Anna Jarosz-Friis.

Šaltinis: lrv.lt