Naujienos

Vyriausybės kanclerė aptarė duomenų ir dirbtinio intelekto įveiklinimą su Europos patentų tarnybos Prezidentu

Naujienos

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė antradienį susitiko su Europos patentų tarnybos (EPT) Prezidentu Antonio Campinos, dalyvaujančiu Vilniuje vykstančiame metiniame EPT valstybių narių suvažiavime.

„Europos patentų tarnybos veikla yra itin svarbi Europos inovatyvumui ir konkurencingumui. Dirbtiniam intelektui reikšmingai keičiant daugelį mus supančių sričių, akivaizdu, prisitaikyti turi ir vyriausybės. Šioje Vyriausybėje vadovaujamės tuo, kad institucijos gali būti ir pokyčio lyderės, ir viena tokių sričių – realaus laiko duomenys, jų panaudojimas tikslesniems sprendimams, efektyvesnei valdysenai“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

G. Balčytytė EPT vadovui pristatė pastarųjų metų Lietuvos įdirbį diegiant duomenimis grįstos valdysenos principus ir praktikas, Lietuvos statistikos departamento kokybinę reorganizaciją į Valstybės duomenų agentūrą.

Susitikime taip pat aptartos dirbtinio intelekto pažangos teikiamos galimybės teisėkūros analizei ir kitose valstybės institucijoms aktualiose srityse.

Vyriausybės kanclerė padėkojo A. Campinos už artimą ir sklandų EPT bendradarbiavimą su Lietuvos patentų biuru.

Šaltinis: lrv.lt