Naujienos

Vyriausybės kanceliarijoje – susitikimas su iš Izraelio evakuotais Lietuvos piliečiais

Naujienos

Data

2023 10 18

Įvertinimas

Spalio 18 d. Vyriausybės kanceliarijoje surengtas susitikimas su iš Izraelio evakuotais Lietuvos piliečiais. Lietuvos institucijoms piliečių evakavimo iš Izraelio operacija buvo nauja patirtis, todėl surengto susitikimo tikslas buvo išgirsti evakuotų gyventojų patirtis ir mintis dėl šios operacijos vykdymo bei jos rezultatų.

„Valstybės institucijų veikimo procedūros yra nuolatiniame tobulinimo procese, kadangi turime adaptuotis prie naujų iššūkių. Ypač tai aktualu tokiose situacijoje, kokioje atsidūrė Lietuvos piliečiai Izraelyje. Todėl siekdami tobulinti esamus veikimo algoritmus, esame labai dėkingi už mūsų piliečių grįžtamąjį ryšį“, – teigė Nacionalinio krizių valdymo centro (toliau – NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

Sugrįžę piliečiai institucijoms išsakė siūlymus, kaip tobulinti esamą sistemą bei padėkojo institucijoms už sėkmingai įvykdytą operaciją. Susitikimo metu diskutuota apie problemas, su kuriomis susidurta siekiant operatyviai užmegzti ryšį su karo zonoje įstrigusiais piliečiais. Aptarta, kiek tokiomis sąlygomis institucijų teikiama informacija apie galimybę evakuotis buvo tiksli ir savalaikė. Taip pat susitikimo dalyviai aptarė ir psichologinės pagalbos poreikio tokiose situacijos problematiką.

Atsižvelgiant į šios diskusijos radinius, NKVC ir kitos institucijos pasirengusios tobulinti savo veiklos procedūras.

Šiuo metu su valstybės institucijų pagalba Izraelį paliko 152 Lietuvos piliečiai. NKVC kartu su Užsienio reikalų ministerija ir kitomis institucijoms palaiko ryšį su konflikto zonoje buvusiais ir vis dar ten esančiai piliečiais.

Šaltinis: lrv.lt