Naujienos

Vyriausybės kanceliarijoje lankėsi Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko atstovai 

Naujienos

Data

2022 09 26

Įvertinimas

Rugsėjo 26-ąją Vyriausybės kanclerės pirmasis pavaduotojas Rolandas Kriščiūnas susitiko su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) direktorių valdybos atstovais. Vyriausybėje vykusiame susitikime aptarta parama Ukrainai, Rusijos karo bei padidėjusių energijos kainų poveikis Europos šalių ekonomikoms, karo pabėgėlių integracija. 

Vyriausybės kanclerės pirmasis pavaduotojas R. Kriščiūnas padėkojo ERPB už teikiamą paramą Ukrainai ir pabrėžė svarbą ją tęsti – tiek savo valstybingumą ginančių ukrainiečių, tiek ir visos Europos, siekiant tvarios taikos ir stabilumo žemyne, labui. 

„Pagalba Ukrainos pergalei pasiekti yra būtina, norint ilgalaikės, stabilios taikos ir tarptautine teise grįsto pasaulio išsaugojimo – būtinų sąlygų kurti gerbūviui pačioje Europoje, šiandien jaučiančioje Rusijos karo ir energetinio šantažo padarinius“, – sakė R. Kriščiūnas. Pažymėta, jog būtina išlikti atspariems šiam energetiniam šantažui, kuriuo siekiama paveikti Vakarų šalių ryžtą remti Ukrainą. 

Susitikime su ERPB atstovais pristatyta Lietuvos institucijų bei nevyriausybinių organizacijų parama Ukrainai, nukreipta į Ukrainos gynybinius ir humanitarinius poreikius, būtinosios civilinės infrastruktūros atkūrimą, ekspertinę pagalbą šalies institucijoms. 

ERPB direktorių valdyba patvirtino įsipareigojimą ir toliau remti Ukrainą, susitikime taip pat paminėta, jog parama bus ypač svarbi artėjant šaltajam metų sezonui, kelsiančiam papildomus iššūkius karo paveiktos šalies gyventojams.

Šaltinis: lrv.lt