Naujienos

Vyriausybės kanceliarijoje įvyko susitikimas su Šiaurės investicijų banko prezidentu

Naujienos

Data

2022 10 21

Įvertinimas

Penktadienį Vyriausybės kanclerės pirmasis pavaduotojas Rolandas Kriščiūnas susitiko su Šiaurės investicijų banko (ŠIB) prezidentu André Küüsveku. Vyriausybės rūmuose vykusiame susitikime aptartas Lietuvos ir ŠIB bendradarbiavimas, globaliai juntami Rusijos karo prieš Ukrainą ekonominiai padariniai ir Vyriausybės veiksmai juos amortizuojant Lietuvoje.

„Lietuvos bendradarbiavimas su Šiaurės investicijų banku padėjo sušvelninti COVID-19 pandemijos poveikį ekonomikai, įgyvendinti didelius ir savalaikius projektus, tokius kaip Suskystintų gamtinių dujų terminalas ir jo infrastruktūra Klaipėdoje, kurių reikšmė Lietuvai, o šiandien ir mūsų regionui, nekelia abejonių. Todėl tikime, kad ši partnerystė, jau įrodžiusi savo prasmę, sėkmingai tęsis ir ateityje“, – sakė Vyriausybės kanclerės pirmasis pavaduotojas R. Kriščiūnas.

Susitikime su ŠIB prezidentu kalbėtasi apie artimiausio laikotarpio ekonomikos perspektyvas Šiaurės ir Baltijos šalių regione bei visoje Europoje, tęsiantis Rusijos karui prieš Ukrainą. Taip pat aptartas priklausomybės nuo Rusijos energijos išteklių Europoje mažinimo procesas, ilgainiui šių išteklių importo atsisakant visiškai, kaip tai yra padariusi Lietuva. Šio tikslo siekiant lygiagrečiai su atsinaujinančios energetikos vystymu, bus įgyvendinama ir svarbi žaliosios transformacijos darbotvarkė, užtikrinamas stabilumas ir prognozuojamumas energetikos sektoriuje.

Šiaurės investicijų bankas – tarptautinė finansų institucija, kurią 1975 m. įsteigė Šiaurės šalys – Švedija, Suomija, Danija, Norvegija ir Islandija. Nuo 2005 m. sausio ŠIB narėmis tapo Lietuva, Latvija ir Estija.

ŠIB nuo 2021 m. balandžio vadovaujantis A. Küüsvekas (Estija) yra pirmasis institucijos prezidentas iš Baltijos šalių.

Šaltinis: lrv.lt