Naujienos

Vyriausybės kanceliarija ir Šaulių sąjunga stiprina bendradarbiavimą kovos su dezinformacija srityje

Naujienos

Data

2023 09 11

Įvertinimas

Rugsėjo 11 d. Vyriausybės kanceliarijoje įvyko pasitarimas, kuriame aptartas Šaulių sąjungos gilesnis įsitraukimas į grėsmių nacionaliniam saugumui prevenciją ir valdymą.

Šaulių sąjungos atstovai itin ženkliai prisidėjo prie plataus spektro grėsmių prevencijos ir užkardymo NATO viršūnių susitikimo Vilniuje metu. Jų didelis vaidmuo vykdant dezinformacinių kanalų stebėseną leido identifikuoti kylančias grėsmes ir tinkamai į jas reaguoti.

„Nuoširdžiai dėkoju Šaulių sąjungai už jų didelį ir reikšmingą indėlį prisidedant prie valstybės saugumo stiprinimo, įskaitant pagalbą NATO Viršūnių susitikimo metu Vilniuje. Šaulių atsidavimas, pilietiškumas ir profesionalumas yra pavyzdiniai, todėl džiugu, kad mūsų sėkmingas bendradarbiavimas Lietuvos saugumo labui toliau stiprėja“, – teigė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Sutarta, jog Vyriausybės kanceliarija ir Šaulių sąjunga stiprins bendradarbiavimą kovos prieš dezinformaciją srityje. Planuojama, kad organizacijos atstovai turės svarbų vaidmenį Nacionalinio krizių valdymo centro kuriamame tarpinstituciniame informacinių incidentų stebėsenos ir analizės kuriame modelyje. Tuo pačiu labiau įsitrauks į valstybės gyvybiškai svarbių funkcijų užtikrinimą, pilietinio pasipriešinimo stiprinimą ir pilietiškumo skatinimą.

2022 m. priimta naują Šaulių sąjungos įstatymo redakcija, pagal kurią išplėstos šios organizacijos funkcijos.

Šaltinis: lrv.lt