Naujienos

Vyriausybė pritarė patikslintam Valstybės tarnybos įstatymo projektui

Naujienos

Data

2022 10 26

Įvertinimas

Vyriausybė pritarė patikslintam Valstybės tarnybos įstatymo (VTĮ) ir su juo susijusių įstatymų projektų paketui. Atsižvelgta  į Seimo Teisės departamento pastabą ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadą, kad VTĮ ir susijusiuose įstatymuose nenustatytos valstybės tarnautojų darbo užmokesčio ir priemokų „lubos“.

Patikslintame VTĮ projekte siūloma nustatyti, kad valstybės tarnautojo pareiginės algos maksimalus koeficientas negali viršyti įstaigos vadovo pareiginės algos maksimalaus koeficiento dydžio, taip pat, jog valstybės tarnautojui skiriamų priemokų suma negali viršyti 80 proc. pareiginės algos.

Atsižvelgiant į Konstitucinio teismo sprendimą dėl nepriekaištingos reputacijos sąvokos ir įvertinus  jos svarbą ne tik vidaus tarnybai, protokoliniu sprendimu Vidaus reikalų ministerija ir kitos suinteresuotos institucijos iki gruodžio 1 d. įpareigotos identifikuoti, kokius teisės aktus derėtų keisti.    
   
Artimiausiu metu Valstybės tarnybos įstatymų ir su juo susijusių įstatymų projektų paketas bus teikiamas svarstyti Seimui.

Šaltinis: lrv.lt