Naujienos

Vyriausybė atšaukė susitarimą su Baltarusija dėl bendradarbiavimo pasienyje

Naujienos

Data

2023 01 18

Įvertinimas

Vyriausybės posėdyje nutarta denonsuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybės susitarimą dėl pagrindinių bendradarbiavimo per sieną principų.

„Dvišalio tarpvyriausybinio susitarimo su Baltarusija įgyvendinimas nėra įmanomas dabartinėje geopolitinėje situacijoje ir nebus įmanomas artimiausiu metu“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Toks Vyriausybės sprendimas priimtas atsižvelgiant į Baltarusijos Respublikoje susiklosčiusią politinę situaciją po 2020 m. suklastotų Baltarusijos Respublikos prezidento rinkimų, Lukašenkos režimo naudojamą migracijos instrumentalizaciją prieš ES valstybes ir įsitraukimą į karą prieš Ukrainą.

Dar 2020 m. spalio mėn. Lietuva sustabdė vykdomų bendradarbiavimo per sieną programos projektų mokėjimus Baltarusijai ir jos partneriams.

Nuo karo Ukrainoje pradžios, vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės įsakymu, nutrauktos su bendradarbiavimu susijusios veiklos su Baltarusijos institucijomis ir organizacijomis. Prasidėjus karui prieš Ukrainą, 2022 m. kovo mėn. Europos Komisija priėmė sprendimą dėl Programos suspendavimo.

LR Vyriausybės ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl pagrindinių bendradarbiavimo per sieną principų buvo pasirašytas 2006 m. birželio 1 d. Vilniuje.

Šaltinis: lrv.lt