Naujienos

Vizitą JAV pradedanti Ministrė Pirmininkė susitiko su Pensilvanijos gubernatoriumi ir valstijos Nacionalinės gvardijos vadu

Naujienos

Data

2022 12 05

Įvertinimas

Darbo vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose pradedanti premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį susitiko su Pensilvanijos gubernatoriumi Tomu Wolfu ir šios valstijos Nacionalinės gvardijos vadu generolu majoru Marku J. Schindleriu. 

„Šiandien partnerystė su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis yra tapusi viena pagrindinių saugumo garantų Baltijos regione, o pastaruosius tris dešimtmečius būtent Pensilvanijos Nacionalinė gvardija bendradarbiavimu su Lietuvos kariuomene labai svariai prisideda prie mūsų šalies gynybos pajėgumų stiprinimo, todėl džiaugiuosi galimybe asmeniškai padėkoti tiek valstijos Nacionalinės gvardijos vadui, tiek jos gubernatoriui už indėlį stiprinant šiuos ryšius su Lietuva“, – susitikime su gubernatoriumi pažymėjo Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Susitikime su Pensilvanijos gubernatoriumi T. Wolfu premjerė I. Šimonytė aptarė bendradarbiavimą saugumo, ekonomikos ir energetikos, kibernetinio saugumo, akademinėje, mokslinių tyrimų ir kitose srityse.

Bendradarbiavimo su Pensilvanija plėtrą rodo tokios iniciatyvos kaip šiemet Filadelfijoje įvykęs Šiaurės Amerikos – Lietuvos verslo forumas bei liepą pasirašytas susitarimo memorandumas tarp Lietuvos Žemės ūkio ministerijos ir Pensilvanijos Žemės ūkio departamento.

Premjerė pabrėžė, kad Pensilvanija ir Lietuva turi toli istorijoje siekiantį ryšį – šioje valstijoje svetingą prieglobstį kadaise rado dar seneliai ir proseneliai iki šių dienų čia gyvenančios nemažos lietuvių bendruomenės.

Aplankiusi Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos štabą ir mokymo centrą Fort Indiantown Gap, premjerė pirmadienį taip pat susitiko su Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos (PANG) vadu gen. mjr. M. Schindleriu. Susitikime aptarta sėkminga ilgametė Lietuvos ir PANG partnerystė, kurios 30-osios bendradarbiavimo metinės bus minimos 2023 m.

Premjerė akcentavo, kad Lietuva labai vertina viso regiono saugumą didinantį JAV karių buvimą mūsų šalyje, ypač svarbų šiuo metu, Rusijai tęsiant brutalų karą Ukrainoje ir užpultos šalies civilių terorą. Tuo pačiu Lietuva investuoja į priimančiosios šalies infrastruktūros gerinimą ir į savuosius gynybos pajėgumus.

Susitikime kalbėtasi apie bendradarbiavimą ir PANG indėlį prisidedant prie Lietuvos karinių pajėgumų tobulinimo – rengiant specialistus, dalyvaujant bendruose mokymuose ir pratybose, bendradarbiaujant kibernetinio saugumo srityje.

„Tikiuosi, kad kitais metais minėdami Lietuvos ir Pensilvanijos Nacionalinės Gvardijos partnerystės trisdešimtmetį, mes toliau tęsime ir plėsime šį aktyvų ir abiems pusėms naudingą bendradarbiavimą“, – sakė I. Šimonytė.

Nuo 1993 m. Lietuvos kariuomenė ir PANG ne tik vystė bendradarbiavimą įvairiose srityse, bet ir kartu dalyvavo Tarptautinėje saugumo paramos (ISAF) misijoje Afganistane 2009-2012 m. 

Artimiausiu metu PANG Karinių oro pajėgų pilotų ir priežiūros specialistų rengimo centre Lietuvos kariuomenės pilotai ir mechanikai bus ruošiami valdyti ir eksploatuoti įsigyjamus UH-60 „Black Hawk“ sraigtasparnius, bendradarbiavimas tarp PANG ir Lietuvos vyksta ir karinės infrastruktūros Lietuvoje gerinimo, specialiųjų operacijų pajėgų rengimo srityje.

Šaltinis: lrv.lt