Naujienos

Valstybės pažangos taryba liūdi dėl Gedimino Kirkilo mirties

Naujienos

Valstybės pažangos taryba liūdi dėl kolegos, buvusio Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko, ilgamečio Seimo nario Gedimino Kirkilo netikėtos mirties. Labai svarbūs yra jo nuopelnai atkurtos nepriklausomos valstybės pradžioje kuriant sąlygas transatlantinei ir europinei Lietuvos integracijai ir ją įtvirtinant per pastaruosius du dešimtmečius. Vidaus politikoje jis statė jungiančius tiltus, o ne ribojančias sienas. Nuo 2022 m. pradžios Gediminas Kirkilas buvo Valstybės pažangos tarybos narys ir talkino rengiant Lietuvos ateities viziją „Lietuva 2050“. Pareigos ir duoto žodžio žmogumi jis liko iki pat pabaigos – paskutinę gyvenimo dieną, balandžio 19-ąją, dalyvavo Seimo Ateities komiteto surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos ateities ekosistemos plėtros perspektyva“.

Pasigesime Gedimino Kirkilo įžvalgų, išminties, pokalbių, ramaus tono ir žmogiškos jo šilumos. Užjaučiame artimuosius ir bendražygius.

2024 m. balandžio 19 d. konferencija „Lietuvos ateities ekosistemos plėtros perspektyva“. Seimo kanceliarijos/Ilonos Šilenkovos nuotrauka.

Valstybės pažangos taryba ir jos bendradarbiai Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Radvilų rūmuose 2023 m. birželio 30 d. LRVK/Laimos Penek nuotrauka.

ELTA/Mariaus Morkevičiaus titulinė nuotr.

Šaltinis: lrv.lt