Naujienos

Susitikime su Moldovos Parlamento Pirmininku Premjerė pabrėžė Lietuvos paramą Moldovai

Naujienos

Data

2023 04 04

Įvertinimas

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė balandžio 4-ąją, antradienį, susitiko su Lietuvoje viešinčiu Moldovos parlamento pirmininku Igoriu Grosu. Susitikime aptarta Moldovos eurointegracija ir Lietuvos parama vykdant šalies narystei ES reikalingas reformas, saugumo situacija Moldovoje ir regione Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste.

„Moldova rodo atsparumą Rusijos pastangoms destabilizuoti šalį bei sutrukdyti jos reformas ir eurointegraciją, kiršinti visuomenę ir provokuoti joje neramumus. Nepaisydama visų sunkumų šalis tvirtai remia su Rusijos agresija kovojančią Ukrainą ir tęsia ES narystei būtinų reformų įgyvendinimą. Suprantame tenkančių iššūkių naštą, tad ir toliau padėsime kuo galėdami, kad Moldovos žmonių pasirinktu europietiškuoju keliu būtų judama kuo sklandžiau ir sparčiau“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Premjerė pažymėjo, kad Lietuva yra pasiruošusi stiprinti tikslinę paramą srityse, kuriose turima didžiausia kompetencija ir patirtis. Būdama tvirta Moldovos narystės ES rėmėja, Lietuva ir toliau prisidės ekspertine, konsultacine parama eurointegracijos srityje, siekdama kuo labiau atliepti Moldovos poreikius.

Susitikime su Moldovos parlamento pirmininku I. Grosu aptartas Europos Komisijos rekomendacijų įgyvendinimas ir Moldovos reformų darbotvarkė teisingumo srityje, deoligarchizacijos proceso eiga. Ministrė Pirmininkė akcentavo, jog ypač reikšmingas yra įgyvendinamų pokyčių tvarumas ir jų kokybė.

Kaip pabrėžė Ministrė Pirmininkė, sėkmingas Moldovos demokratines institucijas sustiprinančių reformų įgyvendinimas svarbus ne tik dėl šalies narystės ES – kartu tai stiprintų Moldovos demokratiją ir paliktų Rusijai vis mažiau galimybių taikyti spaudimą ir šantažuoti.

Susitikime taip pat kalbėtasi apie saugumo iššūkius regione, situaciją Padniestrėje, Rusijos veiksmus siekiant iš išorės kurstyti neramumus Moldovoje, taip pat šalies ekonomikos būklę ir padėtį ir energetikos sektoriuje.

Šaltinis: lrv.lt