Naujienos

Sudaryta M. K. Čiurlionio vardo ir kūrybos paveldo įprasminimo ir sklaidos komisija

Naujienos

Data

2023 11 08

Įvertinimas

Ministrų kabinetas sudarė Vyriausybės M. K. Čiurlionio vardo ir kūrybos paveldo įprasminimo ir sklaidos komisiją, kuriai vadovaus Ministras Pirmininkas. 2025 metais Lietuva minės iškiliausio mūsų menininko – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines.

Komisija nagrinės M. K. Čiurlionio kūrybos paveldo įprasminimo, aktualizavimo, pristatymo ir sklaidos klausimus nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, svarstys valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, nevyriausybinių organizacijų bei asociacijų pasiūlymus, inicijuos  Čiurlionio vardo ir kūrybos paveldo įprasminimo ir sklaidos programos sukūrimą.

Komisija teiks Vyriausybei išvadas ir pasiūlymus dėl M. K. Čiurlionio vardo, veiklos ir kūrybos paveldo įprasminimo, aktualizavimo, pristatymo ir sklaidos. Taip pat siūloma pavesti Ministrui Pirmininkui sudaryti tarpinstitucinę darbo grupę pasiūlymams ir idėjoms dėl M. K. Čiurlionio vardo ir kūrybos paveldo įprasminimo, aktualizavimo, pristatymo ir sklaidos koordinuoti.

Komisijos darbe dalyvaus ekspertai iš vyriausybinių institucijų ir M. K. Čiurlionio kūrybą nagrinėjančių bei puoselėjančių organizacijų ir asociacijų.

Tikimasi, kad ši veikla padės rasti sprendimus, kurie paskatins dar plačiau domėtis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio asmeniu ir kūryba nacionaliniu ir tarptautiniu mastu ne tik 2025 metais, bet ir ateityje.

Šaltinis: lrv.lt