Naujienos

Su Vokietijos Kancleriu susitikusi Premjerė: Rusijos bauginimai neturi nuginkluoti mūsų ryžto remti Ukrainą iki pergalės

Naujienos

Berlyne su Vokietijos Kancleriu Olafu Scholzu susitikusi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė padėkojo už ilgalaikį Vokietijos indėlį į Lietuvos ir regiono saugumą, susitikime pažymėdama Ukrainos pergalei būtinos Vakarų paramos svarbą.
 
„Esame dėkingi Vokietijai už viso NATO aljanso saugumą sustiprinantį sprendimą dislokuoti Lietuvoje brigadą, daugiametį indėlį į Lietuvos ir mūsų regiono saugumą. Tai – labai svarbi lyderystė esamų geopolitinių iššūkių fone. Sprendimas dėl brigados kelia mūsų bendradarbiavimą saugumo srityje į kokybiškai naują lygį ir viliuosi, kad greitai galėsime kalbėti ir apie naujus proveržius kitose sferose. Nes neabejoju, kad daugiau Vokietijos Lietuvoje ir daugiau Lietuvos Vokietijoje prisidėtų prie abiejų šalių klestėjimo“, – sakė premjerė.

I. Šimonytė pridūrė, jog Vokietijos brigados dislokavimas Lietuvoje turi didelį visuomenės palaikymą, ir Lietuva kaip priimančioji šalis užtikrins visas reikiamas sąlygas Vokietijos kariams ir jų šeimoms.

Džiugina tai, jog šiuo metu procesas vyksta ypač sklandžiai, sakė šalių Vyriausybių vadovai.

Aptariant saugumo padėtį Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste, premjerė pabrėžė, kad Rusijos bauginimai neturėtų nuginkluoti bei stabdyti mūsų ryžto remti Ukrainą, sakė I. Šimonytė.

I. Šimonytė teigė, jog Lietuva labai vertina Vokietijos paramą Ukrainai, ji – kritiškai reikalinga ir padeda kasdien ginti laisvę. Labai svarbu, kad Ukrainą remiančių demokratijų parama, atliepianti būtinus ukrainiečių gynybinių poreikius, tęstųsi, būtų didinama ir padėtų pasiekti jai pergalę. Tai – bendras visų taisyklėmis grįstą tvarką branginančių valstybių interesas.

Vokietijos Kanclerio ir Lietuvos Premjerės susitikime taip pat aptarta būtinybė stiprinti gynybos pramonę ES šalyse, Rusijai išliksiant ilgalaike grėsme saugumui, kiti šalims aktualūs klausimai.

Šaltinis: lrv.lt