Naujienos

Su Švedijos Ministru Pirmininku Vyriausybės vadovė aptarė regiono saugumą, paramą Ukrainai ir dvišalių ryšių stiprinimą

Naujienos

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį Vyriausybėje priėmė Švedijos Ministrą Pirmininką Ulfą Kristerssoną. Vyriausybių vadovai aptarė regioninio saugumo, būtinybės stiprinti ir spartinti paramą Ukrainai, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo klausimus – saugumo, energetikos, Baltijos jūros kritinės infrastruktūros apsaugos srityse, taip pat dvišalį Lietuvos ir Švedijos ekonominio bendradarbiavimo skatinimą.

„Kai susitikome pastarąjį kartą, Lietuva ir Švedija buvo daugybėje sričių artimos ilgametės partnerės ir bendramintės šalys, šiandien mus jungia jau ne tik tai, bet ir narystė NATO. Esame sąjungininkai, galintys ir darantys dar daugiau dėl mūsų bendro saugumo, nuo kurio prasideda ir gerovė. Labai svarbu, kad mes, visos Ukrainą ir jos kovą už laisvę remiančios šalys, stiprintume ir plėstume paramą Ukrainai – nėra geresnio būdo sustabdyti karą tęsiančią ir Vakarų atžvilgiu toliau agresyvėjančią Rusiją“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Susitikime aptartas Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas NATO, Šiaurės-Baltijos šalių aštuoneto formate bei dvišaliu pagrindu – kaip pažymėjo premjerė, Lietuva ypatingai vertina visus šiuos valstybių ryšius ir įvairiapusę jų plėtrą.

Rusijos veiksmai akivaizdžiai rodo ją išliksiant ilgalaike grėsme, akcentavo premjerė, todėl NATO sąjungininkų dėmesys kolektyvinės gynybos stiprinimui, didesnės investicijos į gynybą turi būti neatidėliotinu prioritetu.

Lietuva ir Švedija gali pasigirti aktyviais ir dinamiškais ekonominiais santykiais, visgi dar neišnaudoto didelio potencialo esama inovatyviuose aukštųjų technologijų sektoriuose. Gerinti sąlygas šalių bendradarbiavimui, verslo partnerystėms šiose srityse – vienas siektinų vyriausybių tikslų.

Šaltinis: lrv.lt