Naujienos

Su Rumunijos Premjeru Bukarešte susitikusi I. Šimonytė: Lietuva ir Rumunija – bendrų iššūkių jungiamos sąjungininkės ir bendramintės

Naujienos

Darbo vizitą Bukarešte antradienį pradėjusi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė aptarė regioninio saugumo, paramos Ukrainai klausimus bei dvišalius Lietuvos-Rumunijos santykius su šalies Vyriausybės vadovu Ionu-Marceliu Ciolacu. Susitikime taip pat kalbėta apie Ukrainos grūdų eksportą, infrastruktūros projektų bei atsinaujinančios energetikos vystymą.

„Mūsų bendrų Europos namų ir vertybių gynyboje turime būti ryžtingi ir nepasiduodantys Rusijos bauginimams. Ukrainos pergalė yra tai, ko kartu turime siekti“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Premjerė pažymėjo, kad reaguodama į pasikeitusią saugumo aplinką, Lietuva ir Rumunija ženkliai padidino išlaidas gynybai, atsakingai žiūri į savo įsipareigojimus. Premjerė pridūrė, jog bendri saugumo iššūkiai dar labiau suartino Lietuvą ir Rumuniją.

Susitikime aptartos Rusijos keliamos hibridinės grėsmės, įskaitant ir skleidžiamą dezinformaciją, bandymus skaldyti demokratinių šalių visuomenes.

Premjerė pabrėžė, kad Rumunijos parama Ukrainai buvo ir tebėra itin svarbi, ypač ukrainietiškų grūdų tranzito srityje.

Esamoje saugumo situacijoje glaudus Lietuvos ir Rumunijos bei kitų regiono valstybių bendradarbiavimas tiek dvišaliu pagrindu, tiek daugiašaliuose formatuose yra labai vertingas bei turėtų būti stiprinamas, pažymėta susitikime.

Jame aptartas ir šalių bendradarbiavimas Trijų Jūrų iniciatyvoje bei transporto infrastruktūros ir atsinaujinančios energetikos vystymo srityse, ekonominių santykių stiprinime.

Taip pat kalbėta apie paramą Ukrainos ir Moldovos bei Vakarų Balkanų šalių eurointegracijai, grįstai kandidačių pažanga įgyvendinant reformas. 

Lietuvos premjerė pažymėjo, jog Lietuva remia pilnateisę Rumunijos narystę Šengeno erdvėje. 

Šaltinis: lrv.lt