Naujienos

Su Irako Kurdistano Ministru Pirmininku Vyriausybės kanclerė aptarė ekonominių ryšių skatinimą, bendradarbiavimą švietimo srityje

Naujienos

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė ir Irako Kurdistano regiono Ministras Pirmininkas Masrouras Barzani susitikime Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) aptarė Lietuvos ir Kurdistano bendradarbiavimą ir verslo ryšių skatinimą, taisyklėmis grįstos pasaulio tvarkos išsaugojimo ir stiprinimo svarbą.

Kaip susitikime pažymėjo Vyriausybės kanclerė, Lietuva mato potencialą dvišaliame bendradarbiavime, institucijų ir verslo partnerystės skatinime, patirties perdavime skaitmeninės darbotvarkės srityje.

Kanclerė padėkojo už efektyvų Lietuvos ir Irako institucijų, įskaitant ir Kurdistano institucijas, bendradarbiavimą prieš kelerius metus, sprendžiant neteisėtos migracijos klausimą. 

Susitikime taip pat aptartos regioninio ir globalaus saugumo temos. Autoritariniai režimai išbando taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką, kurią sulaužius joks regionas ir jokia valstybė nebus saugūs, pažymėjo G. Balčytytė. Taisyklėmis grįsta pasaulio tvarka – pamatas taikai ir gerovei.

Vystomojo bendradarbiavimo pagrindais Lietuva yra sėkmingai įgyvendinusi ne vieną dvišalį projektą Irake, taip pat ir Kurdistano regione. M. Barzani padėkojo Lietuvai už 2022 m. Kurdistano Sindžaro rajone atidarytą vietos jazidų bendruomenės mergaitėms skirtą Mahmudijos pradinę mokyklą, pastatytą ir įrengtą už Lietuvos skirtas lėšas.

Susitikime taip pat aptarta galimybė tęsti ir plėtoti bendradarbiavimą švietimo ir informacinių technologijų srityje.

Šaltinis: lrv.lt