Naujienos

Su Filipinų Prezidentu susitikusi Premjerė: susijęs mūsų saugumas – stipri paskata plėsti tarpusavio ryšius

Naujienos

Darbo vizitą Singapūre tęsianti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Filipinų Prezidentu Ferdinandu Marcosu. Susitikime kalbėtasi Europos ir Indijos-Ramiojo vandenynų saugumo, dvišalių santykių, perspektyvaus šalių ekonominio bendradarbiavimo, klimato kaitos temomis.

„Mūsų šalis sieja sutampantis saugumo iššūkių vertinimas ir bendras interesas išsaugoti taisyklėmis paremtą tarptautinę tvarką. Kad ir kur pasaulyje į šias taisykles pasikėsinama, tai neturi būti toleruojama kaip norma, antraip matysime tik daugiau atvejų, kai savo tikslams siekti pasitelkiama jėga ir prievarta. Tokia „stipresniojo teisė“ kelia didžiules grėsmes saugumui, laisvai prekybai ir ekonomikai“, – sakė Ministrė Pirmininkė, pažymėjusi Filipinų pozicijos remiant Ukrainą svarbą.

Rusija mato kaimynines šalis kaip savo „įtakos sferą“, neigdama suverenių šalių savarankiškumą ir valią – būtent taisyklės kaip tarptautinės tvarkos pagrindas yra patikimiausias būdas šalims apsisaugoti nuo tokios autoritarinių režimų agresijos.

Be to, tik remdamasis taisyklėmis grįstu bendradarbiavimu, paisančiu mažų valstybių interesų, pasaulis gali įveikti globalius iššūkius kaip klimato kaita, pridūrė Lietuvos Vyriausybės vadovė.

Taip pat aptartas Lietuvos bei Filipinų aktyvesnio ekonominio bendradarbiavimo ir dvišalių ryšių potencialas –  skaitmeninės infrastruktūros, žemės ūkio ir maisto produktų, taip pat kibernetinio saugumo srityse. Lietuva siekia diversifikuoti eksporto rinkas ir didelį dėmesį skiria Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono partnerystėms, tarp jų – ir su Filipinais, akcentavo premjerė.

Susitikime diskutuota ir dalijimosi patirtimi svarba atremiant hibridines grėsmes bei kovojant su dezinformacija.

Šaltinis: lrv.lt