Naujienos

Su Čekijos Premjeru saugumo padėtį aptarusi Ministrė Pirmininkė: Lietuva prisidės prie Čekijos iniciatyvos dėl amunicijos pirkimo Ukrainai

Naujienos

Lietuva prisidės prie Čekijos iškeltos daugiašalės iniciatyvos dėl amunicijos įsigijimo ir perdavimo Ukrainai, pirmadienį patvirtino Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, telefonu kalbėjusi su Čekijos Vyriausybės vadovu Petru Fiala.

„Tai yra labai svarbi iniciatyva, ypač šiuo laikotarpiu, kai amunicijos tiekimas Ukrainai sulėtėjęs. Kaip iki šiol, taip ir toliau Lietuva palaikys visus paramos formatus, kurie padidintų Ukrainos galimybes efektyviai gintis nuo Rusijos agresijos, taip ginant ir visos Europos laisvę“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Šios iniciatyvos rėmuose šalys dalyvauja bendrame amunicijos pirkime ir perdavime Ukrainai, identifikuodamos įsigijimui galimus amunicijos rezervus ar sparčios gamybos šaltinius.

Pokalbio telefonu metu Lietuvos ir Čekijos premjerai taip pat aptarė saugumo padėtį regione, investicijų į gynybą didinimo svarbą Europoje bei pasiryžimą stiprinti dvišalius Lietuvos ir Čekijos santykius.

Šaltinis: lrv.lt