Naujienos

Strateginio lygmens nacionalinėse krizių valdymo pratybose patikrintas institucijų pasirengimas krizinėms situacijoms

Naujienos

Data

2022 10 26

Įvertinimas

Spalio 26-ąją įvyko strateginio lygmens nacionalinės krizių valdymo pratybos, kurių metu patikrintas steigiamo Nacionalinio krizių ir ekstremalių situacijų valdymo centro gebėjimas valdyti krizes, Lietuvos institucijų ir savivaldos pasirengimas bei tarpusavio sąveika iškilus krizinio pobūdžio iššūkiams.

„Šios pratybos – proga įsivertinti institucijų ir žinybų reakciją, įgūdžius ir realių duomenų judėjimą simuliuojant krizines situacijas. Norime būti kuo geriau pasirengę, žinoti savo stiprybes ir taisytinas vietas, todėl pratybų pamokos bus vertingos ir toliau nuosekliai tobulinant tarpinstitucinius krizių valdymo procesus“, – sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Pasak Vyriausybės kanclerės, tokio ir panašaus pobūdžio pratybos reikalingos kaip nuolatinio atsparumo grėsmėms ugdymo proceso elementas, todėl bus siekiama rengti jas reguliariai, vertinant patirtį ir jų pagalba tobulinant krizių valdymo sistemą.

Simuliuotas kompleksinis, horizontalus pratybų scenarijus, leidžiantis įvertinti institucijų pasirengimą ir gebėjimą greitai ir efektyviai reaguoti į krizines situacijas. Pratybose dalyvavo visos šalies ministerijos ir atskiros žinybos, užtikrinančios nacionalinį saugumą bei aplinkosaugą, taip pat Druskininkų savivaldybė.

Pratybų metu išbandyta vieninga žinybų apsikeitimo duomenimis platforma, tripakopis valstybės lygmens reikalingų sprendimų mechanizmas, visuomenės informavimo gebėjimai dezinformacinių atakų kontekste.

Šaltinis: lrv.lt